CS:GO Görüntü Ayarl...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
CS:GO Görüntü Ayarları Nasıl yapılır ?

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,179 Görüntüleme
xBullHack
(@xbullhack)
Gönderiler: 290
Üye
Konuyu başlatan
 


CS:GO Görüntü Ayarları
Selam! Yeni bir konu ile karşınızdayım.

Oyun içerisinde herkesin kendi görüntü ayarları vardır. Tabii iyi fps değerleri görmek istiyorsanız bu ayarları en düşüğe çekmeniz gerekiyor. Bu konuda da sizlere CS:GO'da bulunan görüntü ayarlarından bahsedeceğim. Bu konuyu okuduktan sonra görüntü ayarları ile ilgili yeterince bilgiye sahip olacaksınız. CS:GO her ne kadar iyi bir oyun olsa da arada kasmalar, donmalar, anlık fps düşüşleri yaşanabiliyor. Bunun için size tavsiyem görüntü ayarlarınızı en düşüğe çekip rahat bir oyun oynamanızdır. Ayarlarınızı bir anda en yüksekten en düşüğe çekince ufak bir alışma süreci olabilir. Eğer oyunu yeni aldıysanız direk olarak ayarlarınızı düşüğe almanız tavsiye edilir. Şimdi geçelim CS:GO'da bulunan görüntü ayarlarına.

CS:GO Görüntü Ayarları
Öncelikle görüntü ayarlarına geçmeden önce sizlere tavsiye ettiğim görüntü ayarları;

Şimdi geçelim görüntü ayarlarına;

Brightness/Parlaklık: Oyunda önerilen parlaklık ayarı 1.6'dır, çünkü oyun içerisinde parlaklık ayarını 1.6 yapmak görünmeyen yerleri daha iyi görünmesini sağlayacaktır. Tabii bu kişiden kişiye değişebilir. Mesela ben parlaklık seviyesini 2 de kullanıyorum ve herkese 2 olarak öneriyorum.

Color Mode/Görüntü modu: Çok gereksiz bir ayardır. Televizyon yaparsanız oyunun rengi azıcık açılır.

Aspect Ratio/Görüntü Oranı: Bana göre oyunda bulunan en önemli ayarlardan biridir. Bunun nedeni oranı 4:3 yaptığınızda oyuncuların kafasının 16:10 veya 16:9'a kıyasla daha şişman gözükmesidir. Tabii bu ayar kişiden kişiye değişebilir, hangisi ile rahat oynuyorsanız o oranla oynamanızı tavsiye ederim.

Resolution/Çözünürlük: Monitörünüzün çözünürlüğüne bağlı olarak değişebilen bir ayardır. Yüksek fps değerlerini görmek istiyorsanız bu ayarı 1024x768 yapmanız önerilir.

Display Mode/Görüntü Modu: Adı üstünde bir ayardır. Tam ekran yaparsanız oyunu tam erkanda, pencereli yaparsanız oyunu pencereli bir şekilde oynarsınız. Tavsiye edilen tabii ki tam erkan'dır.

Laptop Power Savings/Dizüstü Enerji Tasarrufu: Dizüstü bilgisayarlar için yapılmış bir ayardır. Oyunun performansını düşürüp oyunu daha fazla oynamanızı sağlayan bir ayar.

Global Shadow Quality/Evrensel Gölge Kalitesi: Adı üstünde gölgeler ile oynayan bir ayar. Fps'i çok ama çok düşüren bir ayardır. Bu ayarı düşüğe almanız sizin için en mantıklısı olacaktır.

Model Texture Detail/Model Doku Detayı Bu ayar modellerin karmaşıklığını, dokuların çözünürlüğünü belirler. Düşürmek mantıklı olacaktır, fakat düşürdükçe oyunun çözünürlüğü de kötüleşecektir.

Effect Detail/Efekt Detayı: Oyundaki görsel efektlerin daha güzel görünmesini sağlar. Ayrıca çizimlerin uzaklık, yakınlık değerlerini ayarlar. Bu ayarı düşürmek mantıklı olabilir.

Shader Detail/Shader Detayı: Oyundaki çoğu şeyin daha güzel görünmesini sağlar. Özellikle silah skinlerinin daha güzel görünmesini sağlar. Fakat fps'i çok düşüren bir ayardır. Bunun için düşürmek tavsiye edilir.

Multicore Rendering/Çoklu CPU Kullanımı: CS:GO'nun işlemcinizin bütün çekirdeklerini kullanmasını sağlar. Açılması gereken bir ayardır.

Anti-aliasing/Keskinliği yumuşatma: Kötü, bulanık görüntüyü yok eden bir ayardır. Tamamen size kalmış bir ayardır.

Texture Filtering Mode/Doku Filtreleme Modu: Bu ayar oyundaki dokuları ve uzaktaki nesnelerin çok daha iyi ve net görünmesini sağlayan bir ayardır. Ayrıca bu ayarı istediğiniz gibi yüksekte tutabilirsiniz. Bu ayarı en yüksekte tutmak herhangi bir fps kaybına yol açmaz.

FXAA Anti-aliasing/FXAA Keskinliği Yumuşatma: Bu ayar görüntüyü düzeltir ancak bulanıklaştırır. Kapatmanız tavsiye edilir.

VSYNC/Dikey Eşitleme: Fps değerini monitörünüzün hz değerine sabitler. Ama gecikme yapar, yani önerilmeyen bir ayardır.

Motion Blur/Hareket İzi: Çok ama çok gereksiz bir ayardır. Kafanızı her çevirdiğinizde çok ufak sarhoşluk etkisi verir.

 
Gönderildi : 29 Aralık 2017 23:31
Paylaş: