PHP ile Downloaded ...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
PHP ile Downloaded İşlemleri

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,168 Görüntüleme
Karayel
(@karayel)
Gönderiler: 102
Saygın Üye
Konuyu başlatan
 

PHP ile işimize çok yararlı bir dosya indirme işlemi yapacağız. 

Kısa bir örnek verirsek, bir iş bulma siteniz var ve üyeleriniz buradan pdf olarak cv'lerini indirmek istiyor. Bunu bugün nasıl yaparız onu anlatacağım.

Örneğin indir.php sayfası oluşturalım ve HTML kodları başlamadan sayfanın en üst kısmına bunu yapıştıralım.Şimdi gelelim html kısmının başladıgı yere:CV indir sayfasıCV nedir?

Okulunuzu bitirisiniz, hemen sonrasında çalışabileceğiniz bir iş ararsınız, çeşitli iş yerlerine başvurursunuz; fakat sizden "CV" isterler. 

Peki nedir bu CV? CV genellikle iş başvurularında kullandığımız, kendinizi potansiyel işverenlerinize tanıtmak için hazırladığınız, hayatınızı, kabiliyetinizi, yeteneğinizi, iş yapma gücünüzü ve tecrübelerinizi ortaya koyduğunuz yazılı bir sunum belgesidir diyebiliriz. CV kelimesi "Curriculum Vitae" kelimelerinin kısaltılmışıdır. Latince Curriculum; "Koşu, yarış" anlamına gelir, Vitae ise; "Hayat" anlamına gelmektedir. Curriculum Vitae (CV) ise "hayat yarışı" olarak anlamlandırılabilir. Türkçede her ikisine karşılık "özgeçmiş" sözcüğü kullanılmaktadır.


Tam görünümü:
CV İndir


Buraya istediğinizi yazın, PHP kodları ile veri çekip düz metin yazdırın.


Dosya tipleri için tıklayın.

 
Gönderildi : 18 Mayıs 2017 02:51
Paylaş: