Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Evde Bakım Maaşı - Parası Kurban Bayramından Önce Yatacak!  

  RSS
XCoDeX
(@xcodex)
Üye Gelişen üye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası evde bakım maaşıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kurban Bayramı öncesi ekonomi gündemi için alınan kararları duyuran Erdoğan, "Engelli ve yaşlı aylıkları ile evde bakım ücretlerini de bayramı beklemeden hesaplara yatırıyoruz." dedi. İşte, 2020 ağustos ayı evde bakım maaşı ödeme tarihleri ve Erdoğan'ın açıklamaları..


 

Evde bakım aylığı ödeme tarihleri, Kurban Bayramı öncesinde gündeme geldi. Her ay Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen evde bakım maaşının Kurban Bayramı öncesi ödeneceğini Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu. Konuyla ilgili daha önce açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk,  29 Temmuz’da ödemelerin yapılacağını ifade etmişti.

 

EVDE BAKIM MAAŞI AYIN KAÇINDA ÖDENECEK?
Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Evde bakım maaşıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Erdoğan "Engelli ve yaşlı aylıkları ile evde bakım ücretlerini de bayramı beklemeden hesaplara yatırıyoruz. Yükseköğrenim öğrencilerimizin kredi ve burs ödemelerini de bayram öncesi tamamlayacağız. Bu kapsamda 1 milyon 55 bin öğrencimize 603 milyon liranın üzerinde ödeme yapacağız. Memurunun maaşını ödeyemeyen kişiler vardı biliyorsunuz, bunlar şimdi muhalefette” diye konuştu.

 

BAKAN SELÇUK'TAN AÇIKLAMA
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, engelli ve yaşlı vatandaşlar ile ailelerine bayram öncesi ekonomik destek sağlamak amacıyla evde bakım aylığı ile yaşlı ve engelli aylıkları ödemelerinin Kurban Bayramından önce yapılacağını açıkladı.

Bakan Selçuk, bu yıl Kurban Bayramının 31 Temmuz-3 Ağustos tarihlerine denk gelmesi nedeniyle evde bakım aylığı ile yaşlı ve engelli aylıklarının ödeme tarihlerini öne çektiklerini söyledi. Bakan Selçuk, yaşlı ve engelli aylıklarının peşin olarak her ayın 5'i ila 9'u arasında ödendiğini hatırlatarak, "Bu yıl mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle Ağustos ayı ödemelerini öne çektik. Herkes için tek bir günde, 29 Temmuz’da ödemeleri yapacağız" dedi. Bakan Selçuk, evde bakım ödemelerinin de 29 Temmuz’da yapılacağını kaydetti.

 

ENGELLİ VE YAŞLI AYLIKLARINDAN 1,4 MİLYON VATANDAŞIMIZ FAYDALANACAK
Bakan Selçuk, Ağustos ayı engelli ve yaşlı aylıklarından 768 bin yaşlı, 636 bin engelli olmak üzere toplam 1,4 milyon vatandaşın faydalanacağını belirterek, "2022 sayılı Kanun kapsamındaki aylıklara ilişkin 2019 yılında vatandaşlarımıza yaklaşık 10 milyar TL ödeme gerçekleştirdik. Bu yıl bu tutarın yaklaşık 12 milyar TL’ye ulaşmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Alıntıdır.

Alıntı
Gönderildi : 28 Temmuz 2020 18:31
Cedric
(@cedric)
Yeni Üye

Allah razı olsun.. 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Temmuz 2020 19:12
XCoDeX beğendi
Paylaş: