En İyi Uzay Filmler...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
YouTube Kanalınız mı var? O zaman buraya tıklayarak ücretsiz olarak kanalınızı tanıtın!

En İyi Uzay Filmleri 2020 - 2021  

  RSS
XCoDeX
(@xcodex)
Üye Gelişen üye

En İyi Uzay Filmleri 2020 - 2021

Marslı


Marslı, Ridley Scott tarafından yönetilen 2015 yapımı bilimkurgu türündeki ABD filmi. Drew Goddard tarafından yazılan senaryo, Andy Weir tarafından 2011'de yazılan aynı adlı romandan uyarlandı

 

Uzay Yolcuları


Uzay Yolcuları, Morten Tyldum tarafından yönetilen ve senaryosu Jon Spaihts tarafından yazılan 2016 yılı ABD yapımı bilimkurgu-macera filmi. Başrollerinde Chris Pratt ve Jennifer Lawrence yer almaktadır.

 

Yerçekimi


Yerçekimi, yönetmenliğini Alfonso Cuarón'un yaptığı, bilimkurgu gerilim ve dram türündeki, 2013 ABD-Birleşik Krallık ortak yapımı üç boyutlu film. Senaryosunu Alfonso Cuarón ve oğlu Jonás Cuarón'un yazdığı filmin başrollerini Sandra Bullock ve George Clooney paylaşmaktadır.

 

Yıldız Savaşları - Star Wars


Yıldız Savaşları: Bölüm IV - Yeni Bir Umut, Star Wars serisine ait, 1977 yapımı bilimkurgu türünde bir filmdir. Senaristi ve yönetmeni George Lucas'dır. Yapım tarihine göre serinin ilk filmi, fakat hikâyenin kronolojik sıralamasına göre dördüncü filmidir

 

Yıldızlararası


Yıldızlararası, Christopher Nolan tarafından yönetilen epik bilimkurgu türündeki 2014 yapımı ABD filmi. Başrollerinde Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain ve Michael Caine yer almaktadır.

 

Oblivion


Oblivion, Joseph Kosinski'nin aynı adı taşıyan Radikal Comics için yaptığı ancak yayınlanmamış kıyamet sonrası bilimkurgu türünde grafik roman'ın sinema için uyarlanmış 2013 yapımı filmidir. Film Kosinski ile birlikte ortak yazılmış ve onun tarafından yönetilmiştir. Filmin başrolünde Tom Cruise oynamaktadır.

 

Dünyalar Savaşı


Dünyalar Savaşı, yönetmenliğini Steven Spielberg'in yaptığı, H. G. Wells'in Dünyaların Savaşı adlı romanından uyarlanan, bilimkurgu, felaket ve gerilim türlerindeki 2005 yapımı Amerika Birleşik Devletleri filmi

 

Armageddon


Armageddon; başrollerini Bruce Willis, Liv Tyler ve Ben Affleck'in paylaştıkları, Michael Bay'in yönettiği Amerikan filmi. Filmin müziğini Aerosmith grubu I Don't Want to Miss a Thing adlı şarkısıyla yapmıştır.

 

Derin Darbe


Derin Darbe ya da İngilizce adıyla Deep Impact Paramount Pictures ve Dream Works tarafından 1998 yılında çekilmiş bir felaket, bilimkurgu ve drama filmidir. ABD’de vizyona 8 Mayıs 1998 tarihinde girmiştir.

 

Prometheus


Prometheus, yönetmenliğini Ridley Scott'ın, senaristliğini Jon Spaihts ve Damon Lindelof'un yaptığı, başrollerinde Noomi Rapace, Michael Fassbender, Guy Pearce, İdris Elba, Logan Marshall-Green ve Charlize Theron gibi isimlerin oynadığı 2012 yapımı bilimkurgu filmi.

 

Benden bu kadar 🙂 Önerileriniz varsa konu altına paylaşın konuya dahil ediyim. İyi Forumlar.. 🙂

GEZEGEN FORUM

Alıntı
Gönderildi : 8 Ağustos 2020 00:03
Paylaş:
Başa dön