Microsoft'tan bekle...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Microsoft'tan beklenmeyen hamle: Windows telefonlara yeni özellik geldi

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
665 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

Windows telefonları bir kenara atmakla eleştirilen Microsoft sürpriz bir hamle yaparak Windows Insider programındaki kullanıcılar için Windows 10 Mobile'a yeni bir özellik ekledi.

Microsoft bu sabah hiç beklenmedik bir hamle yaparak, -şirketin mobil platformdan artık vazgeçtiğini düşündüğümüz şu dönemde- Windows 10 Mobile için yeni bir özellik yayınladı. Windows 10 Mobile Insider'ın 15235 numaralı yapısıyla cihazlara ulaşan bu yeni özellik, Continuum'da portre modunageçiş yapılmasını sağlıyor. Daha önce, Continuum'u monitörünüzün yönüne uyarlamanın bir yolu yoktu ancak yeni portre modu bunu gerçekleştirmenize yardımcı olacak.

Yeni güncelleme, Continuum'u dikey modda kullanmayı mümkün hale getirmiş durumda. Böylece Continuum, dikey olarak konumlandırılmış bir monitörde veya harici ekranda düzgün bir şekildegörünüyor. Özelliği etkinleştirmek için yapmanız gereken tek şey, cihazınızda Ayarlar> Sistem> Ekranbölümüne giderek ekran yönünü dikey (portre) olarak değiştirmek. Microsoft, bunu yaptıktan sonra işletim sisteminin yapılandırmayı hatırlayacağını ve ikinci kez yapmanız gerekmeyeceğini söylüyor. Continuum sayesinde, Windows 10 Mobile telefonunuzu bir TV, monitör veya bilgisayarabağlayarak, uygulamalarınızı daha büyük ekranda kullanabiliyorsunuz.

Özellik şu an için Fast Ring'deki Insider kullanıcıları için mevcut durumda ancak bu yılın sonlarında gün ışığına çıkması beklenen bir sonraki işletim sistemi sürümüyle herkesin kullanımına sunulması bekleniyor. Şirketin önemli bir mobil revizyon üzerinde çalıştığına dair söylentiler var ancak bu konudaki bilgiler çok kısıtlı. Bir sonraki Feature2 kod adlı büyük güncellemenin yayınlanma tarihi bile belli değil.

 
Gönderildi : 10 Ekim 2018 20:08
Paylaş: