Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

100 yıllık Oyuncaklar Görücüye Çıkıyor

uglygirl
(@uglygirl)
Güvenilir Üye

 
Oyuncaklar Dünyasında Nostaljik bir Yolculuk
 
100 yıllık Oyuncaklar Görücüye Çıkıyor
 
[align=justify]Bolu, Düzce, Sakarya ve Kocaeli başta olmak üzere Türkiye genelinde 1,6 milyon müşteriye hizmet veren Sepaş Enerji, 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerini Kocaelililerle buluşturmaya hazırlanıyor. Oyuncakların insanlık tarihiyle beraber gelişimini anlatan ve 2005 yılında şair/yazar Sunay Akın tarafından kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi, 7 – 18 Ekim tarihleri arasında Symbol AVM’de ziyaretçilerini nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor.

[align=justify] 

[align=justify] 

[align=justify]Bolu, Düzce, Sakarya ve Kocaeli başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında elektrik perakende satış hizmeti veren Sepaş Enerji, Kocaeli halkını Oyuncak Müzesi ile buluşturmaya hazırlanıyor. Şair/yazar Sunay Akın tarafından kurulan Oyuncak Müzesi’nde yer alan ve her dönemin vazgeçilmezi olan farklı oyuncaklar 7 – 18 Ekim tarihleri arasında Symbol AVM’de sergilenecek.

[align=justify] 

[align=justify]Sepaş Enerji tarafından Kocaeli’nde gerçekleştirilecek sergide yüzyıllık geçmişe sahip oyuncaklar yer alacak. Ziyaretçiler ilk uzay temalı oyuncakların 1920’li yıllarda Amerika’da üretilmesiyle 1969 yılında Amerika’nın aya çıkması arasındaki güçlü bağlantıyı ve daha pek çok tarihi bilgiyi oyuncakların diliyle keşfedecekler. Oyuncak dünyasının en etkileyici oyuncaklarından bebek evlerinin de en güzel örnekleri Oyuncak Müzesi Sergisi’nde ziyaret edilebilecek. 1700’lü yıllarda Almanya’da ortaya çıkan bebek evi kültürünün yüz yıllık, en seçkin örnekleri,  ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken oyuncaklardan olacak. 

[align=justify] 

[align=justify]Yüz yaşındaki tahta kamyondan, sesten hızlı giden Concorde uçağa kadar ulaşımın tarihine de tanık olacak olan ziyaretçiler, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra Japonya’da içine konulan piller ile teknolojik devrimin başlangıcı sayılan oyuncak örneklerini de sergide görebilecek. Oyuncak Müzesi Sergisi’nde yer alacak ‘’Türk Malı’’ oyuncaklar da hatıralarda derin izler bırakan örnekleriyle ziyaretçilerini nostaljik bir yolculuğa çıkaracak. 

[align=justify] 

[align=justify]Sepaş Enerji tarafından Kocaeli Symbol AVM’de sergilenecek Oyuncak Müzesi Sergisi 7 – 18 Ekim tarihlerinde 10.00 – 22.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 6 Ekim 2017 14:20
Paylaş: