Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

2016 Yaz Olimpiyatları heyecanı Google’da!

#Bilal
(@bilal)
Saygın ÜyeOlimpiyat Oyunları için artık her şey hazır; heyecan dolu spor etkinliği başlıyor. Tam da bu spor dolu günlerde teknoloji dünyasının öncü bazı şirketlerinden de ilgi çekici yeni özelliklerin duyurusu gelmeye başlamış durumda. Bu şirketlerden biri de Google…
Dünyanın en köklü ve kapsamlı spor etkinliği için gözler 2016 Yaz Olimpiyatları’nın düzenlendiği Rio de Janeiro’ya çevrilirken, kullanıcılar Google’da konuyla ilgili olarak arama yaptıklarında ‘One Box’lar aracılığı ile en güncel bilgiye anında ve kolayca ulaşma imkanına kavuşuyor.
Sporseverler 5-21 Ağustos (Türkiye Saati ile 6-22 Ağustos) tarihleri arasında 31. kez gerçekleşecek olan Olimpiyat Oyunları süresince yaptıkları aramalarda gerçek zamanlı verilere “Genel Bakış”, “Spor Dalları”, “Program”, ”Sporcular”, “Madalyalar” ve “Ülkeler” gibi kategoriler altından erişebiliyor. Karışıklıktan uzak ve net bilgilerin yer aldığı bu verilerin tüm dünyada ilgi görmesi bekleniyor.
Trendler de takip edilebilecek
Tüm bu bilgilerin yanı sıra o anda trend olan konuları takip etmek için kullanıcıların yapması gereken tek şey bilgisayardan ya da cep telefonu ve tablet gibi mobil cihazlardaki Google uygulaması üzerinden Olimpiyatlar ile ilgili arama yapmak olacak. Google, böylelikle anbean en çok konuşulan konuları kullanıcılarına sunmuş olacak.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:18
Paylaş: