Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
2021’de 2,1 milyar adet akıllı telefon satışı gerçekleşebilir

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,177 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Akıllı telefonlar, dünyanın her yerindeki hemen her yaştan kullanıcının ilgi odağında. Gerek geniş bir fiyat yelpazesine sahip oldukları için çok yüksek bütçelere gereksinim duyulmadan edinilebilmeleri, yükselen dijital kullanım trendleri ile birlikte akıllı telefonların satışları da dikkat çekici seviyelere ulaşıyor. Yayınlanan güncel BI Intelligence raporu ise geleceğe dair çarpıcı analiz ve tahminler içeriyor. Raporda 2021 yılında gerçekleşmesi öngörülen küresel akıllı telefon satışlarına dair tahmin ise öne çıkıyor.
Beş sene sonrasına dair tahmin, 2 milyar 100 milyon adet cihaz satışına işaret ediyor. Bu yıl için ABD, Avrupa ve Çin pazarlarında geçen yılın satış rakamlarına göre düşüş beklentisinin de altının çizildiği analizde, geleceğe dair ilginç anekdotlar da yer alıyor…

Buna göre pazarın dikkat çekici ülkeleri arasında Hindistan ve Endonezya öne çıkıyor. Bu iki ülkedeki üretim ve geliştirilen modellerin nispeten düşük fiyatlarının küresel satışları da olumlu yönde etkileyeceği belirtiliyor. 2010-2015 yılları arasında söz konusu ülkelerdeki telefon fiyatlarının yüzde 50’ye varan oranlarda azaldığı da ifade ediliyor. Bu da yine satışların tetikleyici güçlerinden biri olarak gösteriliyor.
Önümüzdeki yıllarda Hint ve Endonezyalı üreticilerin markalarına ait akıllı telefonların tüm zamanlardaki en yüksek satış rakamlarına ulaşacakları iddia ediliyor. Öte yandan rapora göre pazarın en önemli üretim gücü ise Çin olacak. Son olarak da iOS ve Android işletim sistemli telefonların 2016 için pazar konumlanmalarına ilişkin tahmin dikkat çekici. 2015’te yüzde 96,3 olan Android ve iOS cihaz sayısının, 2016 sonu itibarıyla yüzde 97,3’e yükseleceği tahmin ediliyor. 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 18:17
Paylaş: