Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
4.2 Saniyede 4 Dakikalık Müzik Videosu Çektiler

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,226 Görüntüleme
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Gönderiler: 1197
Ünlü Üye Admin
Konuyu başlatan
 

4.2 Saniyede 4 Dakikalık Müzik Videosu Çektiler

Sette her şey 4,2 saniyede olup bitti ancak bu kadar süre bile bir şarkı için 4 dakikalık klip olmaya yetti.
4.2 saniyede bir dizi olayın arka arkaya oluşup tamamlanması aslında klibin özünü oluşturuyor. Fakat, bu 4.2 saniyelik olaylar zinciri son derece yavaş bir şekilde klibe yansıtılınca pop şarkısının ana görüntü temasını da tamamlamış oluyor.
Bir dizi patlamaların ve ani fiziksel reaksiyonların bir biri ardına sıralandığı video klip, oldukça küçük bir sette hazırlanmış ve hiç görüntü efekti (CGI) kullanılmamış. Her şey doğal ve olması gerektiği gibi oluşuyor. Bu zincirleme olaylar 4,2 saniye gibi kısacık bir sürede tamamlansa da gözümüzün algılamadığı birçok detayı da bizden gizliyor. Biz neler olup bittiğini binlerce kez yavaşlatılmış halinde izlediğimiz 4 dakika 10 saniyelik ana klipte anlayabiliyoruz. OK Go grubunun yeni video klibinde uygulanan bu çekim tekniği, daha önce bazı farklı klip çalışmalarında kullanılmış olsa da ilk kez tüm çekimi 4,2 saniye içinde tamamlayan ekip, aslında farklı bir kategoride rekor bile kırmış sayılabilir.
Sizi bu çalışmanın hazırlık ve çekim aşaması ile başbaşa bırakıyoruz. Hemen ardından klibintamamını izleyerek neler olup bittiğini de anlayabilirsiniz. 

[video=youtube]

 
Gönderildi : 25 Kasım 2016 04:32
Paylaş: