Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

9 Yaşındaki Çocuğun NASA'ya Yaptığı İş Başvurusu Yüzleri Güldürdü

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

9 Yaşındaki Çocuğun NASA'ya Yaptığı İş Başvurusu Yüzleri Güldürdü

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA)

, geçtiğimiz hafta gezegenimizi uzaydan gelebilecek mikroplardan korumak adına “Gezegen Koruyucu” memurlar işe alınacağını bildirdi. 9 yaşındaki bir çocuğun kuruma yaptığı başvuru yetkililerin dikkatini çekti.

NASA’nın geçen hafta içinde başlattığı gezegen koruyucusu memur pozisyonuna başvurular arasında bir tanesi vardı ki yetkilileri hem güldürdü hem de dikkat çekti. 9 yaşındaki Jack Davis adlı bir çocuk, başvurduğu pozisyonun gerekliliklerini biraz yanlış anlamış olacak ki NASA’ya tüm galaksinin koruyucusu olmak için başvuruda bulundu.

Küçük Jack’in başvuru mektubunda NASA’ya “tüm uzaylı filmlerini izledim onlarla nasıl başa çıkılacağını biliyorum” ifadesini kullanarak tebessüm ettirdi. Daha sonra yetkililer Jack Davis’in başvurusuna uygun bir metinle cevap verdi.

NASA’nın Dünya’ya uzaydan gelen mikrop girişini engellemek ve ayrıca Dünya’dan uzaya mikrop çıkışına mani olmak için görevlendireceği gezegen koruyucu memur pozisyonuna başvurmak için öncelikle Amerikan vatandaşı olmak gerekiyor. Ayrıca devlet kademesinde en az 1 yıl görev yapmış olmak da istenilen kriterlerden biri. Gezegen koruma memurluğuna başvurmak için matematik, fizik ve mühendislik bölümlerinden yüksek lisansa sahip olmak yine başvuru şartları arasında yer alıyor. NASA, başvuruların 14 Ağustos’ta sona ereceğini açıkladı.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 17 Ağustos 2017 19:09
Paylaş: