Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Acer, bazı müşterilerinin kritik önem taşıyan bilgilerinin ele geçirildiğini açıkladı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,289 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Son dönemde artan hack vakalarından birinin baş aktörü de dizüstü bilgisayar başta olmak üzere çok sayıda alanda teknoloji ürünleri geliştiren Acer oldu. Tayvan merkezli şirket, 34 bin 500 adet müşterisinin kredi kartı bilgilerinin çalındığını resmi olarak kabul etti.
12 Mayıs 2015-28 Nisan 2016 tarihleri arasında Acer’ın internet mağazasında alışveriş yapan kimselerin bilgilerinin ele geçirildiği belirtilirken söz konusu müşterilerin isim, soy isim, kredi kartı numarası, geçerlilik tarihi ve kartların arka kısmındaki güvenlik kodlarına erişildiği kaydedildi.
Türkiye’deki Acer müşterileri etkilendi mi?
Verilen bilgide belirtilen müşterilerin dünya genelinde olmaması ise sevindirici nokta oldu; hacker’ların ABD, Kanada ve Porto Riko’dan gerçekleştirilmiş alışverişlere dair kritik önemli bilgileri ele geçirdikleri ifade edildi. Özetle yaşanan olay, Türkiye’deki Acer müşterilerini etkilemiyor.
Basit bir -zararlı- e-posta mıydı?
Olayın ardından müşterilerini e-posta yoluyla bilgilendiren Acer’da güvenlik açığının detayları ise paylaşılmış değil. Ancak konuya ilişkin bazı iddialar var…
Şirket, nasıl hack’lenildiğine ilişkin bilgi vermekten kaçındı, ancak tahminler çok derinlemesine bir siber saldırı girişiminden ziyade basit bir e-postanın üst düzey yetkili Acer çalışanları tarafından açılması ve ardından da bilgilerin yazılım korsanlarının eline geçmiş olabileceği noktasında birleşiyor.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 16:50
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕