Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
YouTube Kanalınız mı var? O zaman buraya tıklayarak ücretsiz olarak kanalınızı tanıtın!

Acer ve Starbreeze’den sanal gerçeklik anlaşması  

  RSS
#Bilal
(@bilal)
Saygın ÜyeAcer ve Starbreeze AB şirketleri, mayıs ayında imzalanan niyet mektubunun ardından duyurulan StarVR adlı sanal gerçeklik aygıtının tasarımı, üretimi, promosyonu, pazarlaması ve satışı için ortak teşebbüslerinin onaylandığını duyurdular. 25’er milyon dolar nominal sermaye ile geçici olarak Acer Starbreeze Corporation adlı verilen yeni bir şirket kurulurken işbirliği kapsamında hisselerin yüzde 50 oranında paylaşılacağı, sermaye gereklilikleri ve planlanan programa göre ortak teşebbüse aşamalı olarak ana para aktarımı sağlanacağı kaydedildi. Böylelikle Tayvan merkezli tüketici elektroniği şirketi Acer, sanal gerçeklik alanındaki ilk önemli adımını atmış oluyor.
Öte yandan geliştirilecek ilk ürünle ilgili detaylar da aktarıldı. Buna göre StarVR, üst sınıf sinemalar, oyun salonları, perakende otomotiv ve uçuş eğitimleri gibi profesyonel ve konum merkezli eğlence pazarını hedefliyor. 2016’da ilk satışların küçük ölçekte başlayacağı, ancak toplu üretimin 2017 için planlandığı belirtiliyor.
StarVR adlı ürün, 210 derece yatay görüntüleme alanı ve özel optikleri ile sarmal sanal gerçeklik deneyimi vaat ediyor. Her göz için Quad HD çözünürlükte ekranların kullanılacağı aygıtta yüksek tanımlı sahneler ile gerçekçi bir görsel deneyimin sunulması planlanıyor.
Acer Inc. Kurumsal Başkanı ve CEO’su Jason Chen konuyla ilgili şunları söyledi:
“Starbreeze ile ortak teşebbüsümüz Acer’ın birinci sınıf kullanıcı deneyimlerini pazara zamanında getirmeye olan bağlılığını vurgulamaktadır. Starbreeze’in endüstri lideri Sanal Gerçeklik teknolojisi ile Acer’ın donanım ve bilgi işlemdeki oturmuş deneyimini bir araya getirerek, StarVR ile sanal gerçeklik deneyimlerini yeni ufuklara taşıyacağız.” 

Alıntı
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 18:18
Paylaş:
Başa dön