Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Akıllı saat sevkiyatlarında düşüş

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
992 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Akıllı saat pazarı, son yılların dikkat çeken teknoloji alanları arasında. ÖzellikleApple Watch ile birlikte artan ilgi, Fossil’den Tag Heuer’a çok sayıda saat üreticisinin de ‘akıllı’ modelleri ile son derece geniş bir yelpaze halini aldı. Ancak son göstergeler, ürün tedariği konusunda bir gerilemeye işaret ediyor.
Yeni bir rapora göre 2015 ikinci çeyreğinde 5 milyon 100 bin adet olan akıllı saat sevkiyatları (cihazların üretilip, satışa sunulması – satılan akıllı saat adedi değildir), bu yılın aynı döneminde 3 milyon 500 bin adet seviyesinde kaldı. Yani yüzde 32 oranında bir gerileme söz konusu. Küresel düzeydeki bu göstergeyle ilgili yorumlar ise doğrudan Apple’la ilgili…

Otoritelere göre Apple’ın 2016 yılının şu zamana kadar ki döneminde 2. Nesil akıllı saatlerini duyurmaması, sevkiyat sayısının düşmesinde etkili oldu. Apple Watch tedariği ve satışları azalınca mevcut tablo, direkt olarak küresel göstergelere de yansıdı. Öte yandan Apple Watch’un 1 milyon 600 bin adetlik satışla akıllı saat pazarının lideri olmaya devam ettiği de görüldü. İkinci sırada Samsung ve üçüncü sırada Lenovo (Motorola akıllı saatlerinin de etkisi ile) bulunuyor.
Konuya dair son bir bilgi de Apple Watch 2 ile ilgili. Sonbahar aylarında beklenen cihazın tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Şimdiye kadar çok fazla bilgi olmamakla beraber yeni işletim sistemi versiyonu ile gelecek, şarj dayanıklılığı daha iyi bir seri ile karşılaşılabilir. Yine yeni nesil Android Wear modelleri de yılın son döneminde teknoloji raflarındaki yerini almaya başlayacak.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 17:37
Paylaş: