Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
AMD Radeon Pro Duo 3DMark Testleri Açığa Çıktı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
911 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan AMD’nin yeni canavarı Pro Duo’nun Futuremark-3DMark test sonuçları gün yüzüne çıktı. AMD tarafından paylaşılan sonuçlar oldukça ilgi çekici. AMD VR Ready Creator isimli özel programın ilk üyesi olan ve çıkacağı tarihten itibaren kağıt üzerinde en hızlı ekran kartı olacak olan Pro Duo 28 nanometre ile geliştirilen iki adet Fiji(Fury X) GPU’su kıllanıyor. Toplamda 1TB  bant genişliğine ulaşan, 8192 bit bellek yoluna sahip ve iki adet 4GB’lık toplamda 8GB HMB bellekle karşımıza çıkan Pro Duo tam tamına 16TFLOPs işlem gücüne sahip bir canavar. 

Kartın test sonuçlarına baktığımızda oldukça yüksek değerler aldığını görüyoruz. Pro Duo, AMD Radeon R9 295x2 ve NVIDIA Geforce GTX Titan Z ile kıyaslanmış. Günümüzde en sık kullanılan üç çözünürlükle de test edilen kart, rakiplerini geride bırakmayı başarmış.

Kart her ne kadar yüksek sonuçlar alsa da kartın Crossfire yapılmış Fury X olduğunu hatırlamalıyız ve oyunlarda Crossfire desteğine göre performans göstereceğini unutmamak gerekir. DX12'nin bellekleri havuz olarak kullanarak ve tam Crossfire desteği ile oyunlarda daha yüksek performans gösterebileceğini de unutmamak gerekli.

İşte Pro Duo'nun 3DMark test sonuçları:

 
Gönderildi : 20 Ağustos 2016 18:20
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕