Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Android 7.0 N'de Gelişmiş Sanal Gerçeklik Desteği Olacak!

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,083 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

Bu yıl düzenlenecek olan Google I/O konferansı sırasında tanıtılacak olan Android 7.0 N, basınca duyarlı ekranın yanı sıra VR desteğiyle geliyor.

Bu senenin en popüler teknolojisi haline gelen sanal gerçeklik noktasında birçok çalışmalar devam ederken bu sefer Google, sadece Cardboard ile değil, aynı zamanda direkt olarak sistemsel bazda destek vermeye karar verdi. Bu nedenle sıradaki Google I/O etkinliğinde tanıtılacak olan Android 7.0 N'in daha önceden ortaya çıkan 3D Touch gibi basınca duyarlı ekranının yanı sıra sanal gerçeklik noktasında da yenilikler içermesi bekleniyor.

Bu noktada Android N Geliştirici Önizleme Sürümü'ne gelen ilk güncelleme ile ortaya çıkan VR bölümü, bu noktada özelleştirmeler ve geliştirmeler olacağına işaret ediyor.

Buradan Özel İzin verilecek olan uygulamaların sanal gerçeklik modunda çalışması vb. VR adına birçok özellik ekleneceği belirtilen yeni sürümde Android tarafından üreticileri de sanal gerçekliğe itecek yenilikler gelecek. Bu noktada kendi adına çalışmalar yapan Samsung ve LG gibi firmalara rakip olarak Nexus cihazları başta olmak üzere birçok üretici firma ve uygulama geliştiricileri Android'de sanal gerçeklik noktasında daha özgür ve yaratıcı olabilecekler. Böylece Android cihazların Sanal Gerçeklik ile kullanımında önemli gelişmeler bekleniyor.

Android'in de bu noktada çalışmalar yapması elbette iOS noktasında da Apple'ın bu sektöre dahil olmasını sağlayacak. Böylece özellikle 2017 yılında sanal gerçekliğin ön plana çıktığı bir yıl göreceğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak PC ve konsol taraflarında piyasaya çıkan ürünlerle de baş etmesi gereken mobil üreticiler bakalım bu savaşta neler yapacaklar hep beraber göreceğiz.

 
Gönderildi : 20 Ağustos 2016 18:29
Paylaş: