Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Android 7.0 Nougat ismi beğenilmedi

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
845 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Android işletim sisteminin en yeni versiyonu, şu anda beta aşamasında ve testlerine devam ediliyor. Nihai şeklini önümüzdeki aylarda alacağı bilinen sürüme dair geçtiğimiz günlere damgasını vuran gelişme, işletim sistemi adının belirlenmesiydi. Google, resmi açıklamasında Android 7.0 sürümünün isminin ‘Nougat’ (Nuga olarak okunur) olacağını duyurdu.
Otoriteler tarafından sürpriz olarak nitelendirilmeyen gelişmeyle ilgili olarak ilginç bir kamuoyu araştırması gerçekleştirildi ve katılımcılara, Android 7.0 Nougat ismi ile görüşleri soruldu. Sonuçlar dikkat çekici…
Ankete katılan kimselerin yüzde 40’ı, ilgili yapı isimlendirmesini beğenmediklerini net bir şekilde ifade ederken, yüzde 28’lik kesim de bununla pek fazla ilgilenmediklerini belirtmekle yetindi. Yüzde 32’lik kesim ise sürüm isimlendirmesinden hoşnut. Bu durumda Google’ın hemen herkesi memnun etmeyi başaramadığını söylemek mümkün.
Bilindiği üzere Google, Android işletim sistemi temel sürümlerinin isimlerini alfabetik sıraya göre ve genellikle tatlı adları şeklinde belirliyor. Daha önce Android KitKat, Lollipop, Marshmallow gibi popüler, tatlı şeyleri işletim sistemi adlandırmasında kullanan şirketin son kararı ise Nougat oldu. Sonraki sürümün de isim konusunda ‘O’ harfi ile başlayacağını belirtelim.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 18:00
Paylaş: