Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Android - iOS Savaşında Son Durum: Apple Kritik Eğişe Yaklaşıyor!

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
987 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 

Apple ile Google arasındaki mobil işletim sistemi mücadelesi devam ediyor. Android’in küresel pazarda giderek artırdığı payı son çeyrekte de yükseldi. Gartner araştırma şirketinin 2. çeyrek sonuçlarına göre Androidpazar payı yüzde 86.2 olarak ölçüldü. Bir başka ifadeyle, bu dönemde satılan 10 akıllı telefondan neredeyse 9’u Android oldu.

Yüzlerce marka tarafından desteklenenAndroid’in bu başarısına karşın Apple’ın gerileyişi sürüyor. Apple’ın düşüşünde iPhone 7’nin tanıtım tarihinin yaklaşmış olması da büyük oranda etkili. Cupertino merkezli şirketin geçtiğimiz yılın 2. çeyreğinde yüzde 14.6olan pazar payı bu yılın aynı döneminde yüzde 12.9’a gerilemiş durumda. Bu oran Apple’ın yüzde 10 barajına giderek yaklaştığını gösteriyor. Tabii ki Apple’ın tek haneli oranlara düşmesi pek mümkün değil ama buna rağmen kritik sınırda dolaşması da olumlu değil.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin çıkmasının ardından tablonun bir miktar Apple lehine değişmesini bekleyebiliriz. Buna rağmen, oranların giderek Windows - Mac benzeri bir duruma evrileceğini öngörmek mümkün. Yani, Apple Mac’te yaşadığını iOS’ta da yaşayacak ve bir anlamda tarih tekerrür edecek. 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 15:40
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕