Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Android One’lı ilk Japon Sharp Aquos 507SH

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,005 Görüntüleme
#Bilal
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Android One, Google tarafından gelişmekte olan ülkeler için güncel işletim sistemi ve mütevazi fiyat denklemini bir arada sunan akıllı telefonlar konusunda kurgulanmış bir yazılım hamlesiydi. Ülkemizde de daha önce General Mobile markası altında Android One’lı model tanıtılmıştı. Ancak teknoloji şirketinin gelişmiş ülkelerde de söz konusu yazılım tabanını barındıran modeller sunma eğilimine ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.
Japonya’nın önde gelen teknoloji şirketlerinden Sharp, Android One işletim sistemine sahip Aquos 507SH modelini duyurdu. Android One’lı ilk Japon akıllı telefonu, beklenildiği üzere bütçe dostu fiyat ve orta seviye donanım özellikleri ile öne çıkıyor.
5 inç ekrana sahip
5 inç ekranla gelen cihazda sunulan çözünürlük değeri HD. 2.5D yapısındaki ekranda ayrıca kılcal çizilmelere karşı dayanıklı bir yapı sunan Gorilla Glass 4 kaplaması da mevcut. 142 x 71 x 8.8mm ölçülerindeki modelin ağırlığı 135 gram.

3010 mAh pil kapasitesi ile geliyor
Suya dayanıklı olduğu kaydedilen akıllı telefonda 3010 mAh kapasiteli pil, Snapdragon 617 işlemci, 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama kapasitesi ve microSD desteği de bulunuyor. 13 MP arka ve 5 MP ön kamera ise öne çıkan diğer özellikler arasında.
Fiyatı henüz netleşmeyen Sharp Aquos 507SH’nin Japonya dışında satışa sunulup sunulmayacağı da açıklanmış değil. 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 18:02
Paylaş: