Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Apple CEO’su Tim Cook: “Steve Jobs’un yeri doldurulamaz.”

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,238 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Dünyanın en değerli teknoloji şirketi konumunda olan Apple, önümüzdeki ay gerçekleştireceği lansmana hazırlanıyor. Yeni iPhone 7 ve iOS 10 başta olmak üzere mobil ekosistem açısından büyük önem taşıyan ürünlerin duyurusunu gerçekleştirecek olan markanın CEO’sundan önemli açıklamalar geldi. Tim Cook, Apple’ın efsanevi ismi Steve Jobs’ı da yadettiği konuşmasında değerlendirmelerde bulundu.
Saygın medya platformu The Washington Post’a konuşan Cook, şirketin görevi aldığı tarihten bu yana 4 kat büyüdüğünü ifade etti. ‘iPhone ürün çeşitliliğini genişletmemiz gerçekten önemli bir karardı’ diyen Apple CEO’su, farklı ekran boyutları sunmalarının da diğer iyi adımları olduğunun altını çizdi.
“Artırılmış gerçeklik alanında çalışıyoruz”
2016’da düşüş eğilimi gösteren iPhone satışlarıyla ilgili olarak bunun gerçekten bir sorun teşkil etmediğini belirten Cook, Apple Watch’la yeni bir Alana girdiklerini ve birçok farklı alanda teknoloji geliştirdiklerini sözlerine ekledi. Ayrıca artırılmış gerçeklik alanında da çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek önemli bir ipucu paylaşmış oldu. Apple’ın bu yönde çeşitli yazılımsal ve donanımsal hamleleri ile karşılaşılabilir.
Steve Jobs’u andı
Steve Jobs’la ilgili samimi sözler sarf etmesi ise hem duygulandırdı, hem de teknoloji dünyasının önemli simalarından birinin bir kez daha gündeme gelmesini sağladı. Jobs’un yerinin asla doldurulamayacağını ve apayrı özelliklere sahip biri olduğunu da söyledi. 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 15:56
Paylaş: