Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Apple son üç aya ilişkin gelirlerini açıklıyor…

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,223 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Dünyanın en değerli teknoloji şirketi Apple, 2016 yılının 3. çeyreğine dair mali bilançosunu 26 Temmuz’da açıklıyor. Eylül ayında tanıtılacak iPhone 7 öncesinde beklentiler iyi yönde değil. Satışlarda ve gelirlerde azalmaya dönük bir göstergenin ortaya konulacağı noktasında tahminler ağırlıkta. Reuter’a göre Apple, ilgili açıklamasında 41-42 milyar bandında gelir duyuracak. Bu da geçtiğimiz yıla göre düşüş anlamına geliyor, 2015 3. Çeyreğinde 49 milyar dolar gelir açıklanmıştı. Ayrıca şirketin önceki dönemdeki (2016, 2. çeyreği) gelirleri de 50 milyar dolar seviyesinde görülmüştü. Özetle düşen bir gelir ve karlılık yönünde bilgiler gelebilir.
Öte yandan popüler teknoloji markasının bazı konularda sürpriz açıklamaları da bekleniyor. Örneğin MacBook satışlarında son dönemde hatrı sayılır bir artış yaşandığı bilinmekte. Bununla beraber Apple adına durağan ve piyasalar için de pek de sürpriz yaratmayacak bir mali bilanço söz konusu. Şirketin borsada son dönemde görülen ciddi değer kaybı da buna işaret.
iPhone 7 ve Apple Watch 2 geliyor!
2016 yılının 4. çeyreği ise Apple adına kamuoyundaki beklentilerin çok daha yüksek olduğu bir dönem anlamı taşıyor. Yeni iPhone ve Apple Watch 2 tanıtımlarının yanı sıra yeni Mac beklentileriyle birlikte satışların küresel düzeyde ve büyük oranda artmasına kesin gözüyle bakılıyor. Tüketici elektroniği markasının 2016 yılının 3. Çeyreği ile ilgili resmi açıklamalarını ilerleyen saatlerde aktaracağız.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 17:28
Paylaş: