Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Apple, Tidal’ı satın alabilir

#Bilal
(@bilal)
Saygın ÜyeApple’ın geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu müzik akışı servisi ile ilgili hamlelerine bir yenisi eklenebilir. ABD’nin saygın medya kuruluşlarından The Wall Street Journal’da yer alan habere göre teknoloji şirketi, önde gelen müzik servislerinden Tidal’ı satın almaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili olarak planlanan satın alım bütçesi ve diğer detaylar da aktarılıyor.
Buna göre Apple, Tidal’ı bünyesine katmak için 500 milyon Amerikan Doları bütçe ayırmış durumda. Apple Music uygulaması ile hatrı sayılır bir kullanıcı tabanına sahip olan şirketin, Tidal ile birlikte rakamı daha da artırmayı planladığı tahmin ediliyor. İlgi çekici bir detay olarak Tidal’ın ünlü müzisyen Jay-Z’nin olduğunu da belirtelim; ülkemizde de yoğun şekilde tanınan isim, müzik akışı platformunu 56 milyon dolara satın almış ve bu şekilde müzik dünyasından sonra teknoloji dünyasında da adından söz ettirmişti.
Hedefte + 4 milyon kullanıcı var
Apple Music ile Spotify arasında büyük bir rekabet var. 100 milyona yakın üyeye sahip Spotify’a karşın Apple Music’in de 15 milyon kullanıcısının olduğu biliniyor. Tidal ise 4 milyonu aşkın kullanıcıya sahip.
Daha önce müzik teknolojileri ve yazılımları markası Beats Audio’yu 3 milyar dolar karşılığında satın alan Apple, sonraki büyük müzik odaklı hamlesini Tidal üzerinden gerçekleştirebilir.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 21 Ağustos 2016 18:04
Paylaş: