Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Apple Watch, Kalp Krizi Geçiren Bir Kişinin Hayatını Kurtardı

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Apple Watch, Kalp Krizi Geçiren Bir Kişinin Hayatını Kurtardı

Yıllardır piyasada olan akıllı saat Apple Watch ile ilgili benzer haberleri daha önce de duymuştuk. Bu akıllı saat kalp krizi uyarısı sayesinde yine sahibinin hayatını kurtardı

.

9to5Mac internet sitesinin haberine göre Scott Killian adlı 50 yaşındaki bir vatandaş, uyku düzenini ayarlamak ve takip etmek için Apple Watch kullanıyordu. Bir gün yine uykusundayken Apple Watch’u üzerindeki 3.parti bir uygulama olan HeartWatch, kendisinin nabızının uyku esnasında hızla yükseldiğini farketmiş. Bunu farkeden Killian hemen hastaneye gitmiş ve tedbir amaçlı olarak bir süre orada tutulmuş.
Hastanede yapılan EKG testinde tüm sonuçlar normal çıkmış fakat Apple Watch’u hala nabızının yüksek olduğunu belirtmiş. Bunun üzerine yapılan kan testinde bir enzim miktarının normalden daha yüksek çıktığı görülmüş. Bu enzimin yüksek olması da kalp krizi geçirdiğini veya geçirmiş olduğunu işaret eden bir durum olarak belirtiliyor. Şanslı vatandaş Scott Killian ise “Eğer Apple Watch’umun uyarılarını dikkate almayıp uyumaya devam etseydim belki bir daha uyanamayacaktım.” cümleleriyle düşüncelerini ifade etti.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 21 Aralık 2017 00:28
Paylaş: