Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Apple Yeni Fabrikasında Telefondan Farklı Bir Ürün Çıkartacak

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Apple Yeni Fabrikasında Telefondan Farklı Bir Ürün Çıkartacak

Apple CEO'su Tim Cook, ABD Başkanı Donald Trump'a '3 fabrika' sözü vermişti. Cook ikinci Apple fabrikasının, iPhone yerine sürücüsüz otomobil üreteceğini açıkladı.

Bu haber Apple'ın artık sürücüsüz araba teknolojisini oldukça ciddiye aldığının bir göstergesi, ancak diğer yandan da Apple'ın Trump yönetiminin mali desteğini garantilemek istediğinin de bir işareti olarak da değerlendirilebilir.

Haber, ABD Başkanı Donald Trump'a boyun eğen şirketler kervanına, teknoloji devi Apple'ın katılıp katılmadığını net olarak işaret etmiyor aslında. Sonuç olarak çoğu zaman yatırımların hükmet destekli olması da gerekebiliyor. 800 milyar dolar piyasa değeri ile dünyanın en değerli şirketi olan Apple, Trump hükümeti ya da değil, ne olursa olsun vizyonunu ve gelişimini devam ettirmek zorunda. Apple'ın, aldığı bu yatırım kararı, iPhone'ları üreten Tayvanlı menşeli teknoloji şirketi Foxconn'u da bağlıyor. Bu planlar ışığında Foxconn, ABD'nin Michigan kentinde milyar dolarlık bir fabrika kurarak Apple için yeniden kolları sıvayacak. 

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 17 Ağustos 2017 04:00
Paylaş: