Apple’da açığı bula...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Apple’da açığı bulan ödülü kapacak

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Beğeni
1,245 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Güvenlik, teknoloji şirketleri açısından en önemli konulardan biri. Yazılımla ilgili her alana bir şekilde dahil olabilen kötü niyetli siber saldırganların, her yıl teknoloji şirketlerini hem prestij hem de maddi kayıplara uğrattıkları biliniyor. Bu yönde teknolojiyle ilgisi bulunan çoğu firmanın çeşitli adımlar attıkları biliniyor. Son gelişme ise oldukça tanıdık, ama söz konusu şirket nedeniyle oldukça önemli…
Dünyanın en değerli teknoloji şirketi Apple, kendi ürünlerindeki güvenlik açıklarını ortaya çıkarıp çözüm önerileri sunan araştırmacılara 200 bin dolara kadar ödül sunacak. Detayları 4 Ağustos’ta ABD/Las Vegas’taki Black Hat siber güvenlik konferansında açığa çıkan programın bazı detayları da aktarıldı.
iOS’ta açığı bul, ödülü kap!
Buna göre Apple’daki güvenlik açıkları beş farklı kategoride ele alınacak ve en kazançlı kategori de mobil cihazların(iPhone, iPad ve iPod touch) işletim sistemi olan iOS olacak. iOS açıklarını bulan araştırmacılara 200 bin dolara kadar ödeme yapılacaği belirtiliyor. Teknoloji şirketi, daha önceki dönemlerde de çeşitli güvenlik açığı bulma programlarını gündeme getirmişti.
Microsoft 100’er bin dolar ödemişti
Bu tür çalışmalar AT & T, Facebook Inc, Google, Microsoft Corp, Tesla Motors Inc ve Yahoo Inc de dahil olmak üzere çok sayıda şirket tarafından yürütüldü.
Örneğin Microsoft, son üç yılda güvenlik açıkları bulan kimselere 1 milyon 500 bin dolara yakın ödeme yaptı. En yüksek ödemesi ise 100’er bin dolar tutarında gerçekleşmişti. Bir diğer örnek olarak Facebook, geçtiğimiz ay Finlandiya’da yaşayan 10 yaşındaki bir çocuğa, Instagram ile ilgili bulduğu bir açık nedeniyle 10 bin dolar ödemişti. 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:17
(@tarikcebe)
Gönderiler: 15
Aktif üye
 

buldum bile 😀

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:19
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕