Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Apple’dan artırılmış gerçeklik (AR) adımı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
977 Görüntüleme
#Bilal
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Artırılmış gerçeklik (Augmented Reality aka AR), Apple’ın son planlarının değişmez bir gerçeği olarak yakın zaman planlarına dahil oldu. Şirketin yılın ikinci çeyreği için yapılan finans rapor görüşmelerinde, AR için büyük planları olduğu Tim Cook (üstte) tarafından doğrulandı.
Pokemon GO’nun, Nintendo’ya son bir kaç hafta içinde 3 milyon dolar kazandırması, Apple’ın da bu pastadan pay almak istemesinin temel sebebi olarak görülüyor.
AR ile ilgili gelecekteki planları sorulduğunda Apple’ın CEO’su Tim Cook, “AR ile ilgili araştırma ve yatırımlarımıza devam ediyoruz. AR teknolojisinin, uzun vadede daha geniş alana yayılacağını ve müşterilerimize büyük ticari fırsatlar sunacağını düşünüyorum.” dedi.
Hali hazırda sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojisine zaten entegre olan Apple’ın, üretmiş olduğu 64-bit işlemciye sahip iPhone 6, 6S ve SE gibi ürünlerinin dünyada bir milyardan fazla kullanıcısı var.
Yılın son çeyreğinde piyasaya sürülecek iPhone 7, yeni ve geliştirilmiş sürümündeki; Quicktime, OpenGL, OpenCL, Core Audio, Kuvars, Composer, Core Video, Core Animation gibi Apple donanımları AR teknolojisine uygun hale getirilecek gibi görünüyor. Apple’ın bu adımıyla yakın gelecekte, yüksek kaliteli kamera özellikleri sayesinde müthiş görüntülere maruz kalabilir, kendimizi artırılmış gerçeklik ile başlayan yepyeni bir dünya içinde bulabiliriz. 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:30
Paylaş: