Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Apple’den geleceğin otomobili için önemli transfer!

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,030 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Apple’ın ürün grupları tüketici elektroniği eksenindedir. Ayrıca yazılım alanında da geniş ve sürekli ilerletilen bir ekosistem söz konusudur. Geçtiğimi yıllarda ise şirketin otomobil üretimi ile ilgilendiğine dair bazı gelişmeler kamuoyunda büyük ses getirmişti. Oldukça gizli bir şekilde yürütülse de Apple’ın 2020’li yıllarda otomobil işine gireceğine ilişkin çok sayıda emare ortaya çıkmıştı. Her ne kadar şirketin CEO’su konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınsa da Apple, bu alanda adımlar atmaya devam ediyor gibi…
Son gelişme, daha öncesinde BlackBerry bünyesinde çalışan ve otomobillerdeki yazılımlar konusundaki birimin başında yer alan Dan Dodge’un Apple bünyesine katılması. Resmi olarak duyurulmayan bu gelişme, ABD’nin önde gelen teknoloji bloglarında yer aldı bile. Kısa süre içinde duyurunun da gelmesi güçlü bir ihtimal.
En nihayetinde ise teknoloji şirketi Apple’ın otomobil konusundaki çalışmaları devam ediyor. Apple Car adıyla geleceği iddia edilen söz konusu otomobil modeline dair bilgilerin önümüzdeki yıllarda daha fazla ortaya çıkması, ilerleme sürecinin de Apple tarafından yüksek sesle dile getirilmesi bekleniyor. Daha önce şirketin ilk prototip modelini 2018’de görücüye çıkaracağı iddiaları kamuoyuna yansımıştı. Beklenen tarihin ise 2020-2021 olduğu kaydediliyor. Şimdilik tüm bunlar, resmi açıdan birer olasılık halinde kalmaya devam ediyor.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:25
Paylaş: