Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Apple'ın Yeni Kampüsünde Ayaklanma Çıktı

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Apple'ın Yeni Kampüsünde Ayaklanma Çıktı

Apple
'ın yeni kampüsünün adeta bir uzay üssünü andırdığını hep konuştuk. Bu üssün modern planları ile ilgili bir anlaşmazlık yaşandığı ve bazı çalışanların birbirlerine girdikleri rapor edildi.

İnternette Apple hakkında bloglar yazan Daring Fireball kanalı, inşaatı hala devam eden Apple Park'ın açık kat planlarına karşı bir ayaklanma olduğunu iddia etti.
Web sitesinde yayınlanan yeni bir habere göre, Apple'ın donanım mühendisliği bölüm lideri Johny Sroouji, yeni çalışma şartları hakkında çok mutlu olmadığı için sıkıntılarını net bir şekilde dile getiriyormuş. Web sitesinin sahibi John Gruber'e göre, bazı çalışanların Apple Park'ın açık kat planından memnun olmadıkları ve kendi odalarını veya ofislerini istedikleri iddia edildi. Bu tantana sonunda Johny Sroouji ve ekibi için ayrı bir küçük bina inşa edilmeye başlandığı da iddia ediliyor.
Apple Park'ta yer alan açık çalışma alanları, sadece alt düzey çalışanlar için hazırlanıyorlar. Yerleşim planlarına göre üst düzey yöneticiler, Apple Park'ın dördüncü katında kendi ofislerine sahip olacaklar. Bu durum, Sroouji ve ekibi gibi birçok departmanı rahatsız edebilir.
Öte yandan, çalışanlar Apple Park'a haftada 500 kişilik gruplar halinde taşınmaya başladılar bile. Apple, yılsonuna kadar 13.000 çalışanını Apple Park'a yerleştirmiş olacak.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 16 Ağustos 2017 23:33
Paylaş: