Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
ARM, Japon telekominikasyon şirketi SoftBank tarafından satın alındı [Güncellendi]

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,135 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Mobil cihazlardan IoT teknolojilerine çoğu işlemcinin mimari tasarımının sağlayıcısı ARM, bir Japon telekominikasyon şirketi olan SoftBank tarafından satın alınıyor. Henüz kesinleşmeyen girişim doğrulanırken, konuşulan rakamın 32 milyar doların biraz üzerinde olduğu kaydediliyor.
Akıllı saat, akıllı telefon, tablet gibi cihazlarda kullanılan işlemcilerin mimari altyapısını sunan lisanslama markası ARM’a dair bu flaş satın alım olasılığı, 2016’nın en önemli teknoloji el-değiştirme adımı olabilir.
Apple, Samsung gibi teknoloji dünyasının en önemli markaları ile Qualcomm, MediaTek gibi dev çip üreticilerinin de aralarında bulunduğu 300’den fazla markayı doğrudan ilgilendiren gelişmeye dair beklenti ise satın alımın onaylanıp kısa süre içinde açıklanması. Her an beklenen haber gelebilir…
ARM’ın gelecekte çok daha yoğun ilgi görecek IoT cihazlarının da etkisi ile birlikte sevkiyatlarını artırması bekleniyor ve SoftBank’in büyümesine de pozitif etkisinin olacağı.
AB’den çıkış etkili oldu mu?
İngiltere merkezli ARM’in ülkenin AB’den çıkma kararından sonra satın alınma durumuyla karşı karşıya kalması da ilginç bir detay. AB ile ilişkilerde gelinen nokta ile birlikte menşei İngiliz olan şirketlerin kan kaybetmesi ve ülke ekonomisinin de durumdan olumsuz etkilenmesi yönünde beklentiler var.
GÜNCELLEME – 18 Temmuz, 13:30
Satın alımın gerçekleştiği ARM tarafından resmi olarak duyuruldu. Söz konusu rakamın 24,3 milyar İngiliz Sterlini yani 32 milyar dolar olduğu duyuruldu.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 17:42
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕