Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Artık Telefonlar Hiç Susmayacak: Facebook Messenger'a Sesli Grup Araması Geldi!

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,187 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

Facebook grupları üzerinden gün boyunca gelen gerekli gereksiz mesajlar yetmiyormuş gibi şimdi de sesli grup araması özelliği kullanıma sunuldu. Sadece gerekli durumlarda kullanılırsa çok işe yarayacak yeni özelliğe birlikte bakalım....

Teknoloji hayatımızı kolaylaştırmak için var ama bazen zorlaştırdığına da tanık oluyoruz. Facebook Messenger,WhatsApp, Skype vs. derken gün boyunca aldığımız mesajın, aldığımız çağrının haddi hesabı yok. Bir de buna zaman zaman gelen gereksiz grup mesajlarını eklersek durumun çığrından çıktığını anlar olduğunu söyleyebiliriz. Müjdeler olsun ki (!) bunlar yetmezmiş gibi bir deFacebook Messenger’a sesli grup araması özelliği eklendi.

Messenger Sesli Grup Aramaları Nasıl Yapılıyor?

Şakası bir yana, gerekli hallerde oldukça işe yarayabilecek bu özellik bir süredir Facebook Messenger için bekleniyordu. Facebook da kullanıcıların bu talebine kayıtsız kalmadı ve özelliği kullanıma sundu. Sesli aramalar özelliği, Messenger arayüzünde grup sohbetleri içerisinde yer alıyor ve “telefon ahizesi” simgesiyle gösteriliyor. Bu simgeye tıkladığınızda, ilgili gruptaki kişilerin bir listesi size sunuluyor ve istediğiniz kişileri konferans görüşmeye dahil edebiliyorsunuz.

Sunucu taraflı bir yenilik olarak sunulan sesli grup aramaları özelliğini hem Android hem iOS için sunulan Facebook Messenger uygulamasında kullanabilirsiniz.

 
Gönderildi : 20 Ağustos 2016 18:31
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕