Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
YouTube Kanalınız mı var? O zaman buraya tıklayarak ücretsiz olarak kanalınızı tanıtın!

Aynı anda dans eden 1.000 robot  

  RSS
#Bilal
(@bilal)
Saygın ÜyeBelli başlı hareketler yapabilen, ışıklar saçan robotların özellikle çocuklar için bir hayli eğlenceli olduğuna şüphe yok. Ancak kimine göre de hareketsiz yüzleri ve soğuk görünümleriyle ürperticiler. Siz hangi taraftan bakıyorsunuz bilmiyoruz ama Çin’de -aynı anda dans eden- 1.000 robot, önceki rekoru kırarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı.
Aynı anda dans eden 1.007 robotla kırılan yeni rekora dair önceki rakam ise 540. Yani rekor bir hayli geliştirilmiş durumda.
43.8 cm boya sahip kırmızı, beyaz renklerdeki robotların ve dans süreleri de 60 saniye olarak kaydedildi. Bazı robotların dans sırasında yere düştüğü, bu nedenle de diskalifiye edildiği belirtilirken haberin devamında yer alan videodan da anlaşılacağı üzere dans sırasında genel bir uyum havası hakimdi.
Tek bir mobil cihaz üzerinden kontrol edilen 1.007 robotun bölgedeki diğer cihazlardan etkilenmemeleri için özel bir şifreleme teknolojisi inşa edildiği de aktarılan bilgiler arasında. Bu kadar çok robotun kontrolü kaybetmek pek hoş sonuçlar doğurmayabilirdi.
Asya’nın önemli festivallerinden biri esnasında gerçekleştirilen gösterinin videosunu izlemeyi sakın unutmayın. İyi seyirler.

Alıntı
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:13
TarıkCebe
(@tarikcebe)
Aktif Üye

aS:DFSDGFHDHSdgsdya

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:17
Paylaş:
Başa dön