Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Başbakan Binali Yıldırım Bilişim Zirvesi’nde 5G ve Siber Güvenlik Planlarını Anlattı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,295 Görüntüleme
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Gönderiler: 1197
Ünlü Üye Admin
Konuyu başlatan
 

Başbakan Binali Yıldırım Bilişim Zirvesi’nde 5G ve Siber Güvenlik Planlarını Anlattı


Başbakan Binali Yıldırım Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Bilişim Zirvesi 2016" etkinliğine katıldı. Yıldırım özellikle siber saldırılardan bahsederek, yeni güvenlik modeline geçileceğini belirterek siber saldırılar konusunda da çalışmaların sadece saldırı önlemek adına olmayacağını ve caydırıcı önlemler de alınacağını söyledi.
Başbakan Yıldırım, "Gelecek için hepimiz ümit ediyoruz ki bilimin desteklediği sanayi üretimi, insanlara savaş yerine huzur, refah ve hayat standardını yükseltecek bilişim teknolojilerini sunar. Çünkü bilimsel üretim laboratuvardan çıkıp insanın hayatına ulaşmadıkça, insana değmedikçe kalın kitaplarda teorik bilgiler olmaktan öteye geçemez." diyerek başladığı konuşmasında, "Ülke olarak son yıllarda bilişim sektöründe büyük gelişmeler kat etmekle beraber bu geldiğimiz noktayı asla ve asla başarı olarak görmüyoruz, yeterli olarak da görmüyoruz. Önümüzde çok daha uzun bir yol olduğunu biliyoruz. Çünkü bilişim demek iletişim demek, internet demek, sürekli gelişim demektir" dedi.
Binali Yıldırım 5G Hakkında Konuştu
Operatörlerin 4.5G çalışmalarının son derece başarılı olduklarını iişaret ederek, bundan sonraki adım 5G için hazırlıkların süratle tamamlanması olduğunu ve  5G'ye ve ötesine ilişkin açılımları içerecek şekilde yerli ve milli ürünlerin geliştirilme çalışmalarının da devam ettiğini anlattı. 

 
Gönderildi : 23 Kasım 2016 03:55
Paylaş: