Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Bilgisayarınızı sanal gerçeklik ile kontrol edin!

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
988 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

Sanal gerçeklik cihazları yavaş yavaş kullanıcıların karşısına çıkmaya başladı. önümüzdeki yıllarda bu cihazlar ile ilgili daha birçok ürün ve uygulama ile karşılaşacağız. Tabi oyun dışında farklı alanlarda ya da uygulamalarda da kullanılan sanal gerçeklik cihazları için yeni bir uygulama daha duyuruldu.

Henüz 1.0 versiyonunda olan Virtual Desktop uygulaması sayesinde bilgisayarınızı, daha doğrusu masaüstünüzü olduğu gibi sanal gerçeklik cihazına aktarabiliyorsunuz. Yaptığınız tüm işlemleri burada yapabiliyor, oyun oynayabiliyor, farklı ekranlar üzerinde çalışabiliyor, hatta içerisindeki özel uygulamalar sayesinde filmlerinizi farklı ortamlarda izleyebiliyorsunuz. Kısacası PC'de yaptığınız herşeyi farklı yardımcı uygulamalar ile birlikte Virtual Desktop üzerinden gerçekleştirmenize olanak sağlanmış.

Curved ve şeffaflık gibi farklı özelliklere de sahip olan bu uygulama Oculus Rift ve HTC Vive için geliştiriliyor. 28 Mart'ta Steam üzerinden yayınlanacak olan uygulama hala geliştirme aşamasında. Açıkçası anlatılan özellikleri iyi bir şekilde uygulayabilirse VR cihazlar için en sağlam uygulamalardan birinin geldiğini söyleyebiliriz.

[video=youtube]

 
Gönderildi : 20 Ağustos 2016 18:19
Paylaş: