Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Bir Suç Çetesi Dark Web Üzerinden Bir Mankeni Pazarlamaya Çalıştı

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Bir Suç Çetesi Dark Web Üzerinden Bir Mankeni Pazarlamaya Çalıştı

Kendilerine "Black Death Group" diyen yasadışı bir kaçakçılık örgütü, 20 yaşındaki İngiliz model Chloe Ayling'e kabusu yaşattı. İtalya'da film çekme vaadiyle kandırdıkları modeli kaçıran ve dark webüzerinden pazarlamaya çalışan örgüt, altı gün süren esaretin ardından kadını serbest bıraktı. Chloe Ayling, yaşadığı korku dolu günleri İngiliz basınına anlattı.

Çekim vaadiyle Milano'da kaçırılan Chloe Ayling, vücuduna uyuşturucu enjekte edildiğini, saldırıya maruz kaldığını ve kilitli bir köy evinde hapis kaldığını ifade etti. Bu süreçte suç örgütünün dark web üzerinden İngiliz modeli 300 bin dolara pazarlamaya çalıştığı da ortaya çıktı. Torino yakındaki altı gün süren esaretin ardından 17 Temmuz'da serbest bırakılan Ayling, Milano'daki İngiliz konsolosluğuna götürüldü. Yetkililerden gelen açıklamaya göre, herhangi bir fidye de ödenmedi. 

Yaşadıklarını anlatan Ayling, "Siyah eldivenli bir kişi arkadan geldi ve bir elini boynumda diğerini de ağzımda tuttu. İkinci bir kişi gelip beni etkisiz hale getirdi ve sağ koluma uyuşturucu enjekte etti. Sanırım bilincimi kaybettim. Uyandığımda pembe bir gömlek giymiştim ve arabanın bagajında olduğumu farkettim. Ağzım bantlanmıştı ve nefes almamı sağlayan küçük delikli bir torbanın içindeydim" dedi.

Daha sonra saldırganların fidye istediğini öğrenen Ayling, “Yakınlarımdan 270.000 sterlin fidye istediler ve eğer bu parayı vermezsem, beni Dark Web isimli internetin karanlık yüzünde açık artırmaya çıkaracaklarını söylediler” ifadesini kullandı.

İngiliz modeli serbest bıraktıktan sonra bir mektup yayınlayan Black Death Group ise, genç bir anne olması nedeniyle bir hata yaptıklarını belirtti. Bir cömertlik yaptıkları edasıyla yayınladıkları metinde, neler olup bittiğine dair soruşturma yapılmamasını da isteyen suç örgütünün hala fidye peşinde olduğu iddia ediliyor. 

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 17 Ağustos 2017 18:56
Paylaş: