Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Biyonik Adam Olmamıza Az Kaldı, Artık Çip Takılan Yaralar İyileşiyor

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Biyonik Adam Olmamıza Az Kaldı, Artık Çip Takılan Yaralar İyileşiyor

Yeni çalışmaların ışığında, yıllardır ilaçlarla tedavi edilen rahatsızlıklar artık çipler kullanılarak tedavi edilebilecekler.

Bu durum her ne kadar bilim kurgu film senaryolarını çağrıştırsa da, Amerikalı bilim insanları geliştirdikleri nanoçipler vasıtasıyla vücut üzerinde oluşan yaraları iyileştirmeyi başardılar. Durum sadece bu kadarla da kalmıyor, bilim insanları geliştirdiği nanoçipler sayesinde yaraların iyileşme süreleri hızlandırılabiliyor ve hasarlı organları da tamir edilebiliyor.
“Doku nano-transfeksiyonu” diye adlandırılan bu yöntem ile yaraların üzerine konulan nanoçipler, yaydıkları elektrik dalgaları aracılığıyla hücrelerden genlere elektrik yayıyor ve hasarlı yapıların yeniden sağlıklı bir yapı kazanmasını sağlayabiliyorlar.

Bu yeni teknoloji ile beraber, yaralı hücrelerin iyileştirilebileceği ve hasarlı organların tamamen onarılıp yeniden oluşturulabileceği de düşünülüyor. Bu yöntemi "sanki biz daha önce birçok bilim kurgu filminde görmüştük" diye düşünüyorsanız hiç yalnız değilsiniz.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 17 Ağustos 2017 04:24
Paylaş: