Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

BMW'nin Mini Araçlarına Elektrik Enerjisi Müjdesi

!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Site Kurucusu Admin

BMW'nin Mini Araçlarına Elektrik Enerjisi Müjdesi

Ünlü otomobil üreticisi BMW, yeni çıkaracağı Mini serinin hibrid teknolojisiyle piyasaya sunulacağını açıkladı. BMW'nin bundan sonraki pek çok yeni araç tasarımı da yine elektrikli olacak.

BMW'nin yaptığı açıklamaya göre, esnek üretim sistemi ile üretilen arabalar, artık elektrikli olacaklar. Ancak, bu üretim kapsamında olan arabalardan yüksek potansiyel beklenmemesi gerektiğini de belirten BMW, bu üretim hamlesinin hızla gerçekleşmeyeceğini ve zamana yayılabileceğini de ifade etti.
Bu sebeple yakın zaman içerisinde çıkması beklenen pek çok BMW ve Mini araçların hem elektrikli, hem de sıvı yakıtlı modellerini görmemiz son derece olası. Ayrıca BMW Mini'nin tamamen elektrikli yeni modelleri de kısa süre içinde görücüye çıkacaklar.
Yakıt seçeneği olarak sadece elektrik kullanacak olan 3 kapılı Mini, 2019 yılında kullanıcılara sunulacak. Bu özelliklere sahip olarak piyasaya çıkacak olan tek araç sadece yeni BMW Mini değil. 2019'dan sonra üreticinin neredeyse tüm yeni arabaları elektrikle çalışacaklar.
BMW şirketi, ilk aşamada, i8 Roadster (2018), X3 crossover (2020) ve iNext (2021) gibi birkaç aracını elektrikle çalıştıracak. 2025 yılına kadar BMW, arabalarının yüzde 15-25 kadarının elektrik motoruna sahip olmasını hedefliyor.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 31 Temmuz 2017 02:06
Paylaş: