Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

BMW'nin Yeni Konsept Motosikleti Göz Kamaştırıyor

!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Site Kurucusu Admin

BMW'nin Yeni Konsept Motosikleti Göz Kamaştırıyor

Her ne kadar bir "scooter" gibi görünse de motosiklet sınıfına giren BMW Motorrad Concept Link, gelecekten çıkıp gelen tasarımı ve farklı motor teknolojileri ile ulaşılmaz gibi görünse de çok yakın zaman sonra yollara inebilir. 

Elektrikli bir araç olan Link, fosil yakıtlarla çalışan motorlardan daha az yer kaplayan bir motorla çalıştığı için sürücüsüne çok farklı özellikler de sunuyor. Bunların başında çıkarılabilen koltuklar gelirken, çoğu motorda görmediğimiz geri vites özelliği de bu sayede konsept tasarıma eklenebiliyor. Motorun nasıl çalıştığını gösteren tasarım oyunları ve bagaj görevi gören kapaklı bir boşluk da yine bu elektrikli motorun özellikleri arasında 
Link'te herhangi bir gösterge paneline yer verilmemiş; ancak hız, kalan şarj ve navigasyon gibi yararlı bilgiler, ön cama yansıtılarak sürücüye sunuluyorlar. Bununla birlikte gidonların hemen yanında yer alan dokunmatik ekranlar da size farklı bilgiler sunabiliyor ve ana ekran üzerinde çeşitli değişiklikler yapabilmenizi sağlıyorlar. 
Yeni konsept tasarımına sürücü giysilerini de dahil eden BMW, daha hafif ve korunaklı giysi teknolojilerinin yanı sıra motorsiklet üzerinde de daha önce görmediğimiz el hareketiyle bagaj kapağı açma gibi yenilikler de kullanmaktan geri kalmamış. BMW'nin bu tasarımı hayata geçirip geçirmeyeceği henüz belli değilken, şirket içinden alınan bilgiler, tasarımın aynen korunacağğı yönünde.

[v-videolar]

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 31 Temmuz 2017 02:09
Paylaş: