Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Boston Dynamics'te Robotlar Yine Şiddet Mağduru! -

!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Site Kurucusu Admin

Boston Dynamics'te Robotlar Yine Şiddet Mağduru!

Google’ın sahibi olduğu robot geliştirme şirketi Boston Dynamics, yine istenmeyen görüntülerle gündeme geldi. Daha önce yayınladıkları videolarda robotlara tekme atan, küreklerle saldıran mühendisler, bu sefer SporMini’yi sopalarla dövdüler.

Robotlara yönelik istenmeyen görüntülerin oluşmasına sebep olan Boston Dynamics, yine rahat durmadı. İnsansı eklem hareketlerine sahip robotlar geliştirmek için çeşitli denemeler yapan şirket, daha önce yayınladığı videolarda da robotları dürtmek ya da tekme atmak suretiyle ne kadar dayanıklı olduklarını gösterme yoluna gitmişti. Özellikle kendi dengesini sağlayabilen robotlar konusunda önemli işlerin altına imza atan Boston Dynamics, buna rağmen çektiği videolarla yeni bir etik tartışmasının başlamasına da sebep olmuştu.

Yine Boston Dynamics tarafından geliştirilen ve SpotMini adı verilen küçük robot ise şiddet olaylarının son mağduru oldu. Yakın zaman önce kendi başına kapı açtığı videoyla gündeme gelen SpotMini’ye dair yayınlanan yeni video, tasvip edilmeyen olaylara sahne oldu. Robotun kapıyı açmasını engellemek için ellerine sopa alan Boston Dynamics mühendisleri, sopayla dürtmek suretiyle SpotMini’yi engellemeye çalıştılar. Bütün baskılara rağmen görevini yerine getirmek için uğraşan robot ise hemen aşağıdaki görüntülerin ortaya çıkmasına sebep oldu:

[v-videolar]

[video=youtube] [/video]

Matrix’te de her şey böyle başlamıştı… İnsanlar ve robotlar huzur içinde yaşarlarken, kendini bilmez biri robotların insanları öldüreceğini iddia etmiş ve bütün insanlar bir olarak, robotları ortadan kaldırma kararı almışlardı. Gereksiz yere robotları dürten insanlık, yaptığı girişimin karşılığını hiç beklemediği şekilde almış ve ansızın kendisini güç kaynağı olarak kullanılırken bulmuştu. Umarız ilerleyen yüzyıllarda robotlar Boston Dynamics tarafından çekilen bu görüntülere ulaşamazlar!

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 21 Şubat 2018 21:10
Malkan
(@malkan)
Yeni Üye

İnsanlara yapılan işgenceler bitti robotlara mı başladılar

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Şubat 2018 22:51
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Site Kurucusu Admin

İnsanlara yapılan işgenceler bitti robotlara mı başladılar

Robotlar insanların yerini almasın diye gözdağı veriyorlar 🙂 🙂

CevapAlıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 21 Şubat 2018 23:21
Paylaş: