Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Bu buluş yaşlılığa meydan okuyor

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
891 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Yaşlılık çoğu kimseye göre olağan bir sürecin devamı, bir olmazsa olmaz. Ancak genel olarak korkuyu ve ‘acaba’ları da beraberinde getirdiği yadsınamaz konulardan. Yaşlanma karşıtı kremler ve çeşitli bakım metotları da bu yöndeki en temel bilinenler. Bilim kurgu filmlerinde görülen yaşlılığa meydan okuma olgusu ise füturistik olduğu kadar ulaşılmak isteyen de bir nokta. Bilim insanlarının bu alanda çalışmalar yürüttüğü biliniyor ve görünüşe bakılırsa bunlardan biri yaşlılığa karşı şaşırtıcı sonuçlar ortaya koyuyor. Konunun detayları hayli ilginç…
ABD’nin teknoloji ve bilim alanında tanınan eğitim kurumlarından MIT’in araştırmacıları, insan derisinin bir benzerinin üretilmiş olduğuna işaret ediyor. Derinin üzerine ‘giyilen’ ikinci bir deri şeklinde kullanımı hedeflenen yapay derinin, yaşlandıkça ortaya çıkan deformasyona karşı koruma katmanı sağlıyor. Çıkış noktasının ise insan derisinin ilerleyen yaşlarla birlikte başta güneş ışığı, toksit maddeler, vb unsurlara karşı yeterince koruma sağlayamaması ve deforme olması.
Kullanılan malzemenin silikon bazlı polimer olduğu belirtilirken sonraki aşamasının kozmetik ve fonksiyon açılarından daha etkili olması bekleniyor. Bilim dünyası, insanoğlunu yaşlanmanın etkilerine karşı koruyacak adımlar atmaya devam edecek gibi görünüyor.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 17:03
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕