Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Bu Drone 100 km’ye 1.3 saniyede ulaştı!

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,085 Görüntüleme
#Bilal
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Yüksek performanslı otomobilleriyle tanınan Nissan, geliştirmiş olduğu drone ile 23-26 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleşen Goodwood Festivali’ne damgasını vurdu. Nissan, dünyanın en çabuk hızlanan FPV (First Person View) yarış drone modellerinden biri olan GT-R Drone’u tanıttı.
Yeni Nissan GT-R‘ye yarış pistinde yetişmek üzere tasarlanan GT-R Drone, tıpkı ismini taşıdığı yüksek performanslı spor otomobil GT-R gibi ileri teknolojiyle donatıldı.
Dünya Drone Yarış Şampiyonu Tornado XBlades Racing tarafından geliştirilen GT-R Drone, bünyesinde barındırdığı teknoloji ve özel yarış konfigürasyonu sayesinde 0’dan 100 km/s hıza sadece 1,3 saniyede ulaşıyor. Hem spor otomobil, hem de drone olmak üzere her iki GT-R neler yapabileceğini göstermek için GT-R Drone, süper spor otomobili takip etmek üzere efsane Silverstone pistine çıkartıldı.

Gerek düzlüklerde, gerekse de virajlarda mümkün olan en yüksek performansı sunmak üzere, her iki makinede de ileri seviyede teknoloji ve mühendislik kullanıldı. Nissan GT-R motor kaputunun altında gizlenen çift turbo beslemeli, 24 supaplı, V6 silindirli, 3,8 litrelik yüksek performanslı motorun ürettiği gücü dört tekerleğe birden aktarıyor. GT-R Drone da; 2000 kV gücünde XNova motorlarda donatılan dört adet pervanesi ve Sky-Hero imzalı quadcopter şasisiyle dört köşeden güç alıyor.
Nissan Nismo’nun yarış pilotu Ricardo Sanches yeni GT-R’nin direksiyonuna geçerken, GT-R Drone’un pilotajını ise 2015 İngiltere Ulusal Drone Yarış Şampiyonu James Blowles üstlendi. Pist olarak ise Silverstone’da 1,93 km’lik özel bir parkur oluşturuldu. GT-R Drone 185 km/s maksimum hıza ulaşırken, Nissan GT-R 315 km/s’ye kadar hızlanmaya devam ediyor. 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 18:10
Paylaş: