Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Bu kasırgayı 360 derece kamerayla izleyin

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
940 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 

Korkunç bir kasırganın tam ortasında olmak muhtemelen daha önce sadece filmlerde görülen ‘kabuslardan’ biri. Bir hortumun savurduğu arabalar, uçan insanlar… Doğanın en ölümcül manzaraları adeta. Peki bir kasırganın tam ortasında olmanın nasıl bir şey olduğunu görmek ister miydiniz? Bu mümkün…
Hava durumu uygulaması AccuWeather, pazar günü resmi YouTube hesabından yayınladığı videoda sizi kasırgaları ile ünlü Amerikan eyaleti Colorado’ya götürüyor. Eyalette görülen ve beş kişinin yaralandığı kasırga sırasında kayıtta olan 360 derece kameranın görüntülerinin paylaşıldığı hesap, dünyanın her yerinden internet kullanıcısını şaşkına çevirdi. Kaydı gerçektiren kişinin adının Reed Timmer olduğu belirtildi.
Videoda tamamen kullanıcı kontrolünde olacak şekilde kasırganın olduğu arazide gezinebiliyor; yukarı, aşağı yönde hareket ettirilen 360 derece kamera sayesinde durumun ürpertici havasına ‘uzaktan’ tanıklık edilebiliyor.
Haberin devamında ilgili videoyu görebilirsiniz.
Kullanımla ilgili birkaç ipucu:
Ekranın üzerine gelerek görüntüyü hareket ettirebilirsiniz.
Sol üstteki yön tuşlarıyla kamerayı hareket ettirebilirsiniz.
Öte yandan videonun altındaki bazı yorumlar da oldukça ilginç. Bir kullanıcı salak gibi gülümsediğini ve kamera döndürülürken kendi de bir sandalye etrafında döndüğünden bahsediyor. Bir diğer kişi de bu gördüğüm en iyi kasırga filmi diyor.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 17:21
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕