Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Buraya kadar mıydı? Pokemon GO düşüşe geçti!

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
888 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 2016’nın fenomen mobil oyunu Pokemon GO, Temmuz ayının başındaki çıkışının ardından dalga dalga yayılmış ve tüm dünyada adeta bir çılgınlık haline gelmişti. Oyunun başarısı, geliştiricisi Nintendo için de olağanüstü gelişmeleri beraberinde getirdi, şirketin hisseleri milyarlarca dolarlık artışla tavan yaparken güncel değeri de 10 milyar doların üzerine çıktı. Günde 2 milyon dolara yakın gelir sağladığı kaydedilen Pokemon GO’yla ilgili bu olumlu hava ise ilk kez sekteye uğradı…
Tanınmış ekonomi haberleri platform Bloomberg’de yer alan rapora göre Nintendo hisselerinde düşüş yaşandı ve değer kaybı da son derece büyük. Piyasaya çıktığı ilk iki günde değeri yüzde 25 oranında artan şirket açısından bu kötü haber, piyasaları da etkiledi. Örneğin PokeStop olarak ortaklığa gidilen McDonald’s’ın hisseleri de düştü.
Piyasa analistleri Pokemon GO’nun başlı başına bir oyun fenomeni olduğunu, ancak Nintendo’nun bu yapım ekseninde daha fazla ‘yüksek boyutlu’ gelir elde edemeyeceği noktasında görüş belirtiyorlar. Gelirlerinin aylık 100 milyon dolar seviyelerine taşınma olasılığı bulunan oyunla ilgili bir diğer beklenti ise daha fazla güncelleme ve yenilikle birlikte meraklılarının kendisinden sıkılmasını önlemeyi başarması.
Nintendo çıkış mı yaşayacak yoksa gerileme aşamasına mı geçildi, bu soruların yanıtını kısa süre içinde görmeye başlayacağız.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 17:29
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕