Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Cihaz kontrolünü mümkün kılan geçici dövme geliştirildi

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
997 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 

Teknoloji, dünyanın hemen her yerinde, son derece ilgi çekici alanlarda geliştirilmeye devam ediliyor. Buraya tıklayarak detaylarına göz atabileceğiniz elbise katlama makinesi kadar fonksiyonel olur mu bilinmez ama hem trend olması mümkün, hem de inovatif bir gelişme daha söz konusu…

Kısa adı MIT olan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, bilim ve teknoloji alanındaki buluşları ile tanınan, saygın bir eğitim kurumu. Teknoloji çevrelerinin dikkatini çeken yeni buluşları ise Microsoft ile işbirliği içinde geliştirilen ve akıllı telefon, bilgisayar gibi aygıtların uzaktan kontrolünü mümkün kılan geçici dövme.
DuoSkin adındaki dayanıklı ve şık görünümlü geçici dövme; yapıştırılmadan önce hazırlanan bir devreyle birlikte geliyor. NFC çipi, termo krom tabaka ve LED ışıklar içeriyor; özelleştirilebilir yazılımı sayesinde de eşleştiği cihazlarda yukarıdaki örnek videoda görülen kullanım şekillerini mümkün kılıyor. Ayrıca sınırsız bir özelleştirebilme alanına sahip olduğu belirtilenler arasında.
Elbette bu kullanım alanı henüz bir başlangıç, yakın gelecekte çok daha ilginç özellikler sunulabilir gibi görünüyor. Özellikle akıllı saatler için ideal bir yapı sunabileceği kaydediliyor.
İlgili buluş, işlevselliğinin yanı sıra şık görünüyor. Bir moda halini alır mı bilinmez ama son derece inovatif ve ilginç olduğuna şüphe yok.
Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 15:59
Paylaş: