Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Donald Trump’ın Hedefinde Bu Kez Amazon Var

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Donald Trump’ın Hedefinde Bu Kez Amazon Var

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump

, Twitter paylaşımlarıyla gündem olmaya devam ediyor. Trump’ın hedefinde bu sefer, e-ticaret devi Amazon var. ABD Başkanı Donald Trump, Amazon’un vergisini ödeyen parakendecilere büyük zarar verdiğini savundu.

Yaptığı Twitter paylaşımlarıyla dikkatleri üzerinden bir an olsun düşürmeyen ABD Başkanı Donald Trump son açıklamasında, "Amazon, vergisini ödeyen perakendecilere büyük zarar veriyor. ABD çapında kasabalar, şehirler ve eyaletler zarar görüyor ve bir sürü insan işinden oluyor" ifadeleriyle Amazon’u hedef tahtasına oturttu.

Trump çevrimiçi ticaret devi Amazon’un, Amerika’da varolan birçok işyerinin varlığını tehdit ettiğini ve bazı işlerin önemini kaybetmesine neden olduğunu söyledi. Trump'ın bu açıklamalarının ardından Amazon hisseleri piyasalar açılmadan önceki erken işlemlerde yüzde 1.2 düştü.

Jeff Bezos tarafından kurulan Amazon, her sene milyarlarca dolar para kazanıyor ve yakın zamanda bir trilyon dolarlık değere ulaşmaya en yakın şirket konumunda. Uzmanlar bu büyümenin farklı sorunlara yol açabileceğini belirtirken, New York Üniversitesi profesörü Anindya Ghose daha önce Business Insider’a yaptığı açıklamada, “Bu denli bir büyüme durumunda birçok insan işinden olabilir. Amazon fiziksel mağazalarda tüketicilerin insanlarla uğraşmasını istemiyor.” demişti.

Çağımızın olmazsa olmazı olan çevrimiçi ticaret siteleri, her ihtiyacımızı kısa zamanda görmemize yardımcı oluyor. Bunun yanında teknolojinin gelişmesi elbette bazı iş kollarında istihdam sorunlarına yol açacaktır. Bakalım ABD Başkanı Donald Trump'ın bir sonraki hedefi kim olacak?

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 16 Ağustos 2017 23:56
Paylaş: