Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Drone Gürültüsüne Son! İşte Karşınızda Pervanesiz Drone

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Drone Gürültüsüne Son! İşte Karşınızda Pervanesiz Drone

Yapılan araştırmalar, insanların Drone sesinden araba ya da kamyonlara nazaran daha fazla rahatsızlık duyduklarını gösteriyor. Aerodinamik yapısı ile havayı üfleyerek çalışan pervanesiz Drone'ler, bu soruna çözüm olabilir.

Drone kullanımı dünyada her geçen gün daha da artıyor. Droneler, eğlenceli olmasının yanında çıkardığı ses nedeniyle çevreye çok büyük rahatsızlık veriyor. Bunun yanında açıkta duran pervaneler, çarptığı kişide ciddi yaralanmalara yol açabiliyor.

Meksikalı tasarımcı Edgar Herrera’nın bu sorunlara bir çözümü var. Meksikalı tasarımcının geliştirdiği Drone, pervanesiz bir şekilde çalışıyor. Ana emiş pervanesi drone'u gövdesinin iki yanından çekiyor. Drone'un üzerinde dört hava çıkışı var. Emilen hava bu dört çıkıştan dışarı yüksek basınçla atılarak itiş yaratıyor. Gövdenin çevresindeki üç hava çıkışı ise araca yön vermek için kullanılıyor.

Ön tarafta bulunan hava çıkışı 20’şer derece öne ve arkaya dönebiliyorken, arkadaki tek çıkış ise saat yönünde ve tersine yine 20’şer derece dönebiliyor. Drone bir kez ileriye hareket etmeye başladığında karşıdan gelen hava rahatça emilerek daha az güçle itiş sağlanıyor. Böylelikle batarya ömrü uzamış oluyor.

Bu fütürizm kokan pervanesiz Drone, yüksek ses problemini ve yaralanma tehlikesini ortadan kaldırdığı gibi, rüzgarın droneları kolayca kontrolden çıkartabilmesini de engelleyecektir.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 23 Ağustos 2017 18:29
Paylaş: