Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Düğün Hediyesi Olarak Bitcoin İstediler

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Düğün Hediyesi Olarak Bitcoin İstediler

Güney Hindistan'ın Bangalore kentinde yaşayan bir çift, düğün hediyesi olarak çevrelerinden olağandışı bir şey istedi. Prashant Sharma ve Niti Shree çifti geleceği kriptokraside gördüklerini ifade ederek düğün hediyesi olarak Bitcoin kabul edeceklerini çevreleriyle paylaştılar.

BBC tarafından paylaşılan haberde Prashant Sharma ve Niti Shree çiftinin düşüncelerine yer verildi. Sharma konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Geleceğimiz için teknoloji ile düğün hediyesini bir araya getirmek istedik. Ailelerimiz ve arkadaşlarımız da bu düşüncemizi anlayışla karşıladı" ifadesini kullandı.

Çiftin isteği üzerine düğün törenine gelen 200 davetliden 185'i gelinle damada 100 bin rupi (yaklaşık 6 bin TL) değerinde Bitcoin hediye etti. Geriye kalan 15 davetli ise geleneksel hediyeler getirerek çifte katkıda bulundu.

Hindistan Merkez Bankası yatırımcıları Bitcoin satın almaya karşı geçtiğimiz dönemde uyarmıştı. Prashant Sharma ve Niti Shree çiftinin düğünü ise bu uyarıdan 4 gün sonra gerçekleşti. Görünüşe göre çiftin arkadaşları ve ailesi Bitcoin hediyesinden vazgeçmemişler. Üstelik Sharma, "Blockchain teknolojisinin yıkıcı potansiyeli o kadar büyük ki asla yasaklanamaz" diyerek sanal paraya ne kadar güvendiğini de açıklıyor.

Bu düğünde Bitcoin takma meselesi bütün dünyaya yayılır mı açıkçası çok merak ediyorum. Sizden biri böyle bir şey isteseydi gerçekleştirir 

miydiniz?

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 21 Aralık 2017 22:50
Paylaş: