Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Dünyanın En Büyük LED Ekranı İstanbul Havalimanı’nda Kuruldu

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Dünyanın En Büyük LED Ekranı İstanbul Havalimanı’nda Kuruldu

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, dünyanın en büyük LED ekran tabelasını İstanbul Havalimanı’nda kurdu.

29 Ekim’de kapılarını ilk kez açan İstanbul Havalimanı, 76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın sıfırdan inşa edilen en büyük havalimanı olarak biliniyor.

Tüm etapları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcuya hizmet verebilecek olan havalimanı, aynı zamanda dünyanın en büyük LED ekran tabelasına da ev sahipliği yapacak.

LED ekranların birleşik yüzey alanı, 1.012 metrekare civarında. Bu sayı aynı zamanda yaklaşık üç basketbol sahasına eşdeğer. İstanbul Havalimanı’nın dijitalizasyon projesine öncülük eden Samsung, LED tabelayı havalimanın ana terminal binasına kurdu.

Güney Koreli şirket, havalimanına toplamda 700 set LCD ve LED tabela yerleştirdi. Samsung'un LED tabelaları, varış salonları, check-in alanları, pasaport kontrol noktaları ve yolcu salonlarında olacak. Proje, BT Global'in yardımıyla 28 kişilik bir teknik ekip tarafından 45 günde tamamlandı.

İstanbul Yeni Havalimanı'nın inşaatını üstlenen İGA Havalimanı İşletmesi AŞ'nin İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hüseyin Kadri Samsunlu“Ekran üretiminde lider olan Samsung’un marka güvenilirliği, bu projeyi kimin yöneteceğini belirlerken en önemli faktörlerden bir tanesi oldu” dedi.

Samsung’un ana gelir kalemi akıllı telefonlar olabilir, ancak şirket ekran üretiminde de zirveye oynuyor. Güney Koreli teknoloji devi, 2018’in üçüncü çeyreğinde mobil pazarda yüzde 57,8’lik bir paya sahip oldu. OLED ekranlar söz konusu olduğunda ise bu oran yüzde 90’lara kadar çıkıyor.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 20 Aralık 2018 00:24
Paylaş: