Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Dünyanın En Hızlı Elektrikli Otomobili NIO EP9 ile Tanışın

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,114 Görüntüleme
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Gönderiler: 1197
Ünlü Üye Admin
Konuyu başlatan
 

Dünyanın En Hızlı Elektrikli Otomobili NIO EP9


Şaka yapmıyoruz, NIO EP9 dünyanın en hızlı elektrikli otomobili olabilir. Bugün Londra'daki bir sanat galerisinde, yeni NIO marka elektrikli otomobillerini duyuran Çin'li NextEV firması, bu iddiayı boşuna yapmıyor. Aracın Nürburgring Nordschleife pistinde yaptıkları görenleri adeta şaşırttı.
Nasıl bir hızdan bahsettiğimizi hepiniz merak ediyorsunuz diye tahmin ediyorum. FormulaE ekibine saihp NextEV, elektrikli süper otomobili NIO EP9 ile bir test yaptı. Süper hızlı araçların kontrol edildiği efsanevi Alman yarış pisti Nürburgring Nordschleife'da gerçekleştirilen testte, yeni bir tur rekoru elde edildiği bildirildi. 12 Ekim tarihinde EP9, 20.8 kilometrelik "Yeşil Cehennem" pistini 7 dakika 5.12 saniye gibi bir sürede tamamladı. Bunu da muhtemelen 1.390 beygir gücü sayesinde gerçekleştirdi. 
NextEV, elektrikli araç üreticileri sıralamasında Tesla'nın arkasından giden yeni bir dalganın parçası. Diğer firmalar arasında Faraday Future, LeEco, Lucid Motors ve son zamanlarda iflas eden Fisker Karma yer alıyor. NextEV'in ilerleyen dönemlerde stratejisi ne olacak henüz belli değil. Fakat NextEv Başkanı William Li, "Araç sahibi olma isteğinde sayı beklentileri aştığında, elektrikli araçlar herkes için doğal bir tercih haline gelecek ve daha sürdürülebilir bir yarın olacak." dedi. 
Aşağıdaki videodan NIO EP9'ın Nürburgring Nordschleife performansını izleyebilirsiniz:

[video=youtube]

 
Gönderildi : 23 Kasım 2016 03:36
Paylaş: