Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Dünyanın En Korkunç Ama Bir O Kadar da Kullanışlı Tarantulası

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Dünyanın En Korkunç Ama Bir O Kadar da Kullanışlı Tarantulası

Son zamanlarda örümcek ya da böcek anatomisine sahip birçok robotu Tamindir.com sayfalarına konuk etmiştik. Öteden beridir makineleşme ve teknoloji alanında, bazı hayvanlardan örnek alınmış araç ve gereçlere rastlıyoruz.

Teknolojinin doğada gördüğü çeşitli canlının formlarını örnek alarak, son derece kullanışlı ve pratik makineler tasarlaması çok yeni bir şey değil. HEXA adı verilen ve bir örümceği oldukça andıran robotunun yaratıcıları da bu makinenin, istenen her şeye dönüşebileceğini ve elinden her işin geleceğini söylüyorlar.

Yaklaşık maliyeti 549 doları bulan HEXA, eğer geliştirici ve tasarımcılarının yüzünü kara çıkarmazsa, gezegenin en ayak basılmadık yerlerinden, Mars'a a kadar her yere keşif gezisi yapabilecek. Hatta HEXA mühendisleri, bu aracın özellikle dünya dışı ortamlarda daha dayanıklı olabileceğinin böylece kanıtlanabileceğine inanıyor.

HEXA boyutlarının portatif olması sebebiyle oldukça esnek kullanışa sahip. Esnek olan tek özelliği hareket kabiliyeti değil, bu robot son derece karmaşık ve kullanışlı programlanabilme özelliğine de sahip. Geliştiricileri HEXA'nın hemen her konuda kolayca kullanılabileceğini ifade ediyorlar.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 16 Ağustos 2017 22:12
Paylaş: