Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Ebeveynler çocukları için doğru ilkyardım uygulamalarını öğrendi

uglygirl
(@uglygirl)
Güvenilir Üye

İlkyardım eğitmeni Deniz Karadeniz, Yaşam Akademisi kapsamında Akbatı misafirleriyle buluştu. Karadeniz verdiği söyleşide, bebeklerin ve çocukların başına gelebilecek kazalarda yapılması gerekenleri, ilk yardımın temel uygulamalarını ve püf noktalarını anlattı.
[align=justify]Deniz Karadeniz, Yaşam Akademisi’nin konuğu olarak, Akbatı misafirleriyle bir araya geldi. İlk yardım hakkında doğru ve yanlış bilinenleri anlattığı ‘Öpünce Geçmeyen Uflar İçin İlkyardım Eğitimi’ başlıklı söyleşisinde Karadeniz, ilkyardımda en temel adımın ilaçsız müdahale olduğunu belirtip ebeveynlerin paniğe kapılmadan, insan vücudunu tanıyarak yaşamsal bulgular çerçevesinde uygulayabilecekleri ilk yardım tekniklerini anlattı.

[align=justify] “Öpünce Geçmeyen Uflar” projesiyle Eğitimde En İyiler tarafından ikincilik ödülüne de layık görülen Deniz Karadeniz, söyleşisinde acil durumlar karşısında hayati tehlikenin ortadan kaldırılması, yaşamsal fonksiyonların sürdürülmesinin sağlanması, kazanın kontrol altına alınması gibi hayati önem taşıyan durumlar karşısında ebeveynleri bilinçlendirirken çocuğa ne olduğu bilinmiyorsa kesinlikle hareket ettirmekten kaçınmaları gerektiğini vurguladı.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 9 Ekim 2017 19:21
Paylaş: