Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Efsane Yazılımcı Google Yapay Zekası İçin Çalışmaya Karar Verdi

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Efsane Yazılımcı Google Yapay Zekası İçin Çalışmaya Karar Verdi

Efsane yazılımcı Chris Lattner, son bir yıldır kendine bir türlü rahat bir çalışma ortamı bulamadı. Tesla'nın otomatik pilot teknolojisini geliştirmek için Apple'dan ayrılan Lattner, bu kararından aylar sonra şirket ile kan uyuşmazlığı yaşadığını fark ederek ayrılmış ve yeniden bir arayış içine girmişti. Google, şimdi bu dehanın peşinde.

Bir süre boşlukta kalan ünlü yazılımcı, sonunda ait olmak istediği yeri bulmuş olabilir. Lattner artık Google'da yapay zeka geliştirmek için çabalayan ekibe dahil olacak ve bundan böyle şirkettin "yaratıcı beyin ekibinde" görev yapacak.
Lattner'ın tam olarak Google'da ne yapacağını henüz açıklanmış değil. Bloomberg haber kaynakları, yazılımcının Google'ın yapay zeka (AI) programlamasını geliştirmek için TensorFlow algoritması üzerinde çalışacağını fısıldıyor.
Lattner'ın yeni kariyerinin Google ve Apple arasındaki ilişkiyi zedelemeyeceği konuşulurken, Google için son derece faydalı bir eleman yatırımı olduğunun da altı çiziliyor. Lattner'ın bilgi birikiminin, Google TensorFlow çalışmalarını ileri taşıyacağına kesin gözüyle bakılıyor. "Google TensorFlow altyapısını bilgisayar ve akıllı telefonlara entegre etmek için yazılımcı Chriss Lattner'dan daha iyi bir seçim yapamazdı" düşüncesi şirkette kulaktan kulağa yayılıyor.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 16 Ağustos 2017 23:35
Paylaş: